Tatínek

2. srpna 2014 v 17:37 | Catew |  Mišmaš
,,Jejky!'' vykřikl Elrond, postavil se, sice balancovat a nohy mu sjížděly po kluyké podlaze, ale ustál to. Hodil na sebe ručník a kývl na Arwen. ,,Dlouho jsem tě neviděl,'' začal. ,,Stalo se něco mimořádného za tu dobu?''
Arwen se rozběhla k Elrondovi, cestou jí sjela noha, ale nespadla na zem, nějakým zázrakem to ustála a skončila v náručí pána Roklinky.
Silně ho objala a rozplakala se. ,,Ach otče, stalo se tolik hrozných věcí, jsem tak zoufalá. Neštěstí...''
Elrond pohladil královnu Gondoru po hlavě a uchlácholil ji. ,,Pověz mi, co se přihodilo, dceruško moje nejmilejší.''
Arwen řekla otci, aby se oblékl a že se pak sejdou v jídelně elfího paláce.

Když pak seděli kolem kulatého stolu v jídelně krále Thranduila, nad nimi se houpal křišťálový lustr, stíny její i Bilbovy se zvěčňovaly na kamenném stropě, královna se začala opět třást.
Když Elrond přišel, sotva se usadil do čela stolu, Arwen už začala s vyprávěním. Bilbo seděl vzadu a hltal každé slůvko, jako když hladový králův los nedostal tři dny napapat a teď dostane velkou porci. Náš hobit totiž u ani jedné z událostí nebyl, on nebyl ten hobit John, který sice vypadá naprosto stejně jako on, ale je to vlastně úplně jiná osoba.
Když Arwen dovyprávěla ten tragický příběh, slzy se řinuly z očí nejen jí, ale i jejímu otci a dokonce i Bilbovi.
,,Dcero má,'' řekl po chvíli Elrond, následovně se vysmrkal a položil své ruce na stůl, nahnul se Arwen až k uchu a zašeptal něco, co slyšel i Bilbo, neboť to nebyl žádný šepot, spíše tichá řeč. A v naprosto prázdné a veliké jídelně se ten zvuk pěkně linul až do hobitích velikých uší.
,,Otevřela se nám nedopatřením brána do jiných světů, pronikají nám sem bytosti z úplně jiného světa, z jiné dimenye, prostě absolutně odjinud,'' pán Roklinky se napřímil, protáhl se, a znovu se vrátil ke královnině uchu. ,,Zaznamenán už byl jistý upír, nějaký kapitán Jack, pak jakýsi detektiv a jeho přítel a pak i mrtvá slečna - zombie... Prostě se nám to úplně vymklo z rukou, ale teď už to snad bude dobré, podařilo se nám bránu opět uvést do provozu, trochu se nám sekla. Ale je potřeba všechny ty bytosti nahnat zpátky do jejich světa,'' Elrondovi asi z toho vyprahlo v krku, neboť se natáhl pro jednu číši vína, co zůstala na stole ještě po Thranduilovi.
Napil se, otřel si ústa do rukávu svého fialového kabátu a pokračoval: ,,Zpátky už jsou jak upír, tak ten kapitán. Bohužel, zombie slečna se nám někde ukryla a my po ní marně pátráme. A ti dva? Jsou nějací hrozně divní, ten jeden údajně chodí v prostěradle a ten druhý ho stále krotí. Jsou jako krotitel dravé zvěře a ta drahá zvěř. Obávám se, že zde zemřou, dle tvého vyprávění zůstali v Gondoru,'' Elrond na chvíli přestal a podíval se na dceru a pokynul jí, aby se k tomu vyjádřila.
Arwen si prohrábla vlasy a začala: ,,Za prvé, ti dva jsou tak podivní, že si myslím, že se někde v paláci ukryli a přežili to. Za druhé, někdo mi říkal o té zombie slečně - ta bude taky tam. A jinak? Jdu truchlit.'' Královna se zvedla, pokynula otci a kvapem opustila místnost.
Bilbo seděl na opačném konci stolu než Elrond. V prostřed stolu stála váza s větvičkami elfích jeřabin, neviděli na sebe. Proto Bilbo vykoukl na pána Roklinky z poza jeřabin a řekl: ,,To je ale něco, že ano?''
Elrond se k smrti vyděsil. ,,O můj bože!'' vykřikl. ,,Málem mě trefilo, nevěděl jsem, že jste tady!''
,,Omlouvám se,'' pípl hobit. ,,Kam šla vaše dcera?''
,,Je to hrozné, Thranduil je po smrti, Arwen po něm truchlí, zamilovala se do něj. Já to snad nepřežiji,'' Elrond se zvedl a také opustil místnost. Tak tam Bilbo zůstal dočista sám, seděl nehybně u stolu, občas zaklátil nohama. Židle na něj totiž byla opravdu hodně vysoká.
Přičichl si k jedné jeřabině. ,,Jak to, že tak silný král elfů nebyl schopen jít dál?'' nátáhl se pro sklenici, ze které před chvílí pil Elrond, také si přihnul královna dokonalého vína.
,,To není normální, znal jsem ho, je opravdu mocný a silný, něco mi tu - eeem to vínko je ale šmakozní - nehraje.''
Bilbo seděl stále u stolu, klátil nohama a občas si přihnul doušek vína. Rozhlížel se po místnosti, prohlížel si obrazy, jenž visely na stěnách. Portréty elfích panovníků. Od pra pra pra pra děda krále Thranduila až po samotného krále Thranduila. Jeho podobiznu hobit obzvláště obdivoval. Král na ní měl perfektně zhotovené linie v obličeji, malíř si pohrál s korunou.
,,No ano, elfí malíři jsou vážně moc šikovní.'' Bilbo si opět usrkl vína.
Zahleděl se do obrazu Thranduilova a přemýšlel, hlavou mu sem a tam létaly všechny možné myšlenky. Dokonce se mu tam objevovaly i myšlenky na další jídle, ale ty se pokoušel z hlavy vytlačit.

Omlouvám se za neaktivitu, doba dovolených. :D Také jsem jednu absolvovala, budu se snažit teď přidávat více příspěvků. Tahle povídka by už měla pomalu končit, ale nevím, jak rychle se mi podaří to správně ukončit. :D Těště se. ;)

Paaaa! :))

Vaše Catew ;)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meshiki Okammi Meshiki Okammi | E-mail | Web | 8. srpna 2014 v 13:10 | Reagovat

Ahoj ^^
Pěkné, těším se na pokračování! :) Ještě musím oznámit že když jsem si prohlížela tvé menu.. Taky mám ráda jahodovou dřeň!! xD
Zatím Ahojky ^^
~Meshiki Okammi

2 Katerííína Katerííína | Web | 9. srpna 2014 v 12:25 | Reagovat

[1]: ahoj. Moc diky. :) super, jahodova dren je nejlepsi! :D

3 aryen aryen | E-mail | Web | 12. srpna 2014 v 16:15 | Reagovat

já jsem ale mizerné SBčko :-? když jsem tady nebyla zase 150 let O_O  nooo aspoň někdo se snaží držet svoje stránky při životě...btw s tou dření souhlasím :D

4 Kateríína Kateríína | Web | 12. srpna 2014 v 19:57 | Reagovat

[3]: To teda xD Dyť to říkám: Dřeň je best! :DDDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama