Září 2014

Wedding part two

26. září 2014 v 17:46 | Katimb |  Mišmaš
Rozezněly se zvony a ze stropu začaly padat bílé hvězdičky. Princ Legolas ve svých nejsvátečnějších bílých šatech po matce (ale nikdo to nepoznal) stojící asi dva metry od krále zašeptal vedle stojícímu Gimlimu: ,,Ty jsem vystřihoval já spolu s Tauriel." Ale Gimli, náš statečný malý trpaslík, ho neposlouchal... Zíral svýma velkýma kukadlama na překrásnou Arwen!
Její neskutečnou krásu by dokázal popsat jen J. R. R. Tolkien, a toho tady nikde nevidím. Takže vám asi bude muset stačit můj ,,chabý" popis...
Arwen přicházela po chundelatém koberci směrem k Thranduilovi. Vedl ji Elrond, usmíval se na všechny strany a pyšně hleděl na svou drahou půlelfí dceru.
Obyvatelstvo Středozemě ani nedýchalo úžasem. Arweniny šaty se blýskaly a oslnily veškeré obecenstvo.
To víte, šaty z elfích ,,továren", to nebylo jen tak něco.
Tauriel nemohla z šatů spustit oči.

Když i Arwen dorazila k oltáři, Elrond ji předal elfímu králi. Následovně si otřel rukávem slzy. Tolik ho to dojalo.
Thranduil vzal Arwen za ruku a stiskl ji ji. Arwen se usmála a rozhlédla se po sále.
Upíraly se na ně zraky všech přítomných, do toho hrála slavností svatební hudba složená samotným Thranduilem, chtěl, aby jejich svatba byla ta nšjdokonalejší svatba všech věků.
A očividně se mu to povedlo.

Poté se přistoupilo k samotnému obřadu... Gandalf přistoupil k slavnostní řeči: ,,Vážení občané Středozemě, sešli jsme se tu dnes, abychom spojili dohromady tento zemilovaný elfí pár..." Čarodějův proslov byl tak dlouhý, že bych ho sem nevecpala ani ve snu. Nakonec řekl: ,,A nyní se táži Vás, vážený elfí králi Thranduile, synu Oropherionův, zda si berete zde přítomnou půlelfku Arwen, dceru Elrondovu, dobrovolně za manželku." načež se Thranduil zeširoka usmál. ,,Ano." řekl tak pronikavě, že to určitě slyšel i Azog kdesi v dáli.
Arwenino ANO už nebylo tak pronikavé, ale to nehrálo žádnou roli. Hlavně, že už byli svoji.
Načež si král k sobě královnu přitáhl a dal jí vášnivý polibek. Celý sál vydechl.
,,Legolasi, vezmeš si mně?" zašeptala Tauriel , která se v průběhu obřadu proplazila k princi, a culila se.
Legolas se prudce otočil a řekl: ,,Ano!"
Tauriel vypískla, což přerušilo ničím nerušenou chvilku pro novomanžele a zraky všech Středozemňanů se teď pro změnu upjaly na ni. Tauriel ukázala na novomanžele a když se už všichni zase koukali na ně, zašeptala princi do ucha: ,,Domluvím to s Gandalfem."

Následovně se veškeré obecenstvo + novomanželé a Gandalf přesunuli do jídelny paláce v Temném Hvozdu. Přesun trval hoooodně dlouho, ani si neumíte představit kolik tvorů na svatbě bylo a jak musela být velká ta jídelna... Neskutečné.
Když se všichni usadili, Thranduil vstal, zaklepal na skleničku a mrknul na svou novomanželku. Vypadal u toho hrozně roztomile a sladce. Královna mu naznačila, že drží palce.
Než se všichni uklidnili, trvalo to docela dlouho. Thranduil si prohrábl své dokonale upravené elfí vlásky a slavnostně pronesl: ,,Jsem moc rád za vaši hojnou účast. Rádi bychom vám poděkovali. Také děkujeme všem kteří nám tuto svatbu pomohli zorganizovat, neboť to nebyl vůbec lehký úkol.
Rád bych teď připil na svou nejkrásnější manželku, na Arwen!"
Celou místností se ozvalo: ,,Na Arwen!"
Po přípitku král pokračoval: ,,Ale to není to hlavní, co bychom vám s královnou chtěli sdělit. To, co vám teď povíme je opravdu veliká novina..." Král se nervózně podíval na Arwen a ta zašeptala: ,,Do toho, miláčku, to dáš."
Tyto slova krále povzbudila, znovu se zahleděl do zraků všech přítomných a prudce vydechl...
,,Dobrá, povím vám to teď..." ukázal na Legolase. ,,Ty mne, můj synu, velmi dobře poslouchej, je možné, že tě tato zpráva poznamená na celý zbytek života,"
Legolas vykulil oči. ,,Tak teď! Jsem váš král a měli byste vědět, že až už nebudu schopen vládnout, ale to ještě jen tak brzy nebude, budu muset trůn předatsvému synovi. Ale ještě nevím, kterému... Čekáme s Arwen dítě..."
Legolas omdlel.

Tauriel vyskočila a začala ječet, rychle začala shánět vodu navzkříšení svého milovaného prince. Veškeré obecenstvo začalo panikařit, nekteří ječeli, někteří brečeli, někteří omdleli. Ale většina se smála a sradostí gratulovala novomanželům k tomuto velikému úspěchu.

Po této akci v jídelně se všichni na povel krále přesunuli do tanečního sálu, kde pravém rohu stál Bilbo, v ruce mikrofon a zpíval písničku "Shake it off" od Taylor Swift! Po celém sále se míhaly barevné světla a země dunila!
Ano, Bilbo se potkal Johnem a Šmakem, kteří mu tyto hračičky darovali a naučili ho zpívat. Bilbo pak předvedl dokonalou show, při které rozrančil všechny svatebčany.
A při tónech této dance písničky Středozem nadobro opuštíme... So, this is the End...Konec povídky ,,Mišmaš" ...

Proboha, proč jsem vždycky u konce povídky tak smutná, že už je konec. :D Takže, vyjádřete se v komentu. ;)

BLOG NEWS

15. září 2014 v 17:19 | Katimb |  Novinky na blogu
Ahojky, vážení a milí čtenáři, čtenářky a čtenářčata...

Opět vás jdu zklamat. Moje drahá povídka ,,Mišmaš'', která čeká na poslední díl, na to vyvrcholení, ještě jen tak nebude. Mám totiž absolutní nechuť k psaní, nemám nápady ani psavou náladu. Prostě si musíte počkat, omlouvám se, ale je to tak.
Teda, jsem zvědavá, jestli ,,Mišmaše'' vůbec ještě někdo čte. :D Je to totiž hooodně dlouhá povídka, má tolik dílů, že ani nevím kolik. A to jsem autor, teda, můžu se tak vůbec nazývat. :D
Jestli je tu někdo, kdo to čtě, ozvi se! :DDD Ale fakt.
Místo psaní sedím u complu a poslouchám písničky. A ještě si k tomu tančím... No nejsem hrozná? :D
Ale asi vím, čím bude ta hrozná nechuť k psaní. Začala mi škola... Prvák a to je, jak jistě víte, či nevíte, záhul.
Tuna učení a povinností, dnes jsem dorazila domů kolem čtvrté. :D
Můj drahý otec tu zrovna rozhořčeně vypráví máti zážitek z práce. xD

Dnes jsem zažila nejhorší noc svého života. Zdál se mi tak strašný sen a myslela jsem si, že je to reál. Znáte to. Tyo, to byla taková hrůza, doteď mě mrazí, když si na to vzpomenu. Fuj, sny jsou někdy strašně tragické. :(

Konečně zase vysvitlo sluníčko a je teplíčko, like! (y) :)
Jo, mám otázku... Teda otázku a pokyn.

Takže otázka:
Je tu ještě nějaký další velký příznivec jisté elfí osoby s dlouhými blond vlasy? Nutně to potřebuju vědět, je to životně důležité. :)

A pokyn:
Kdyby tu byl někdo tak hrozně hodný a trošku mi zhodnotil blog. Stačí 8 vět nebo tak nějak. ;) Díky moc.

Asi se s vámi rozloučím, hodně štěstí, jestli chodíte do školy nebo do práce nebo třeba do školky. :D Mějte se fanfárově.
Zdraví František Kačenkový :D

Wedding part 1

10. září 2014 v 15:54 | Katimb |  Mišmaš
Opět po dlouhé době další díl! Tentokrát poslední!!! :D
Enjoy it!

Den D byl tu. Thranduil od rána pobíhal po paláci a sledoval přípravy na svatbu. Byl velice nervozní, byla to jeho první svatba v jeho dlouhém elfím životě. Tak považte, že z toho byl docela vystresovaný. Vzpomeňte na svou svatbu, jak jste nervovali. A jestli jste ji ještě neměli, poznáte to až časem.
Nuže, krále elfů to vážně hodně prožíval, stále měl nějaké výhrady k špatně posunuté svíčce na dlouhém stole pokrytém velikým bílým ubrusem, pak to byla zase špatně zasunutá jedna z královských poylacených vyřezávaných židlí, které byly vypolstrované ultra měkkými rudými polštářky. Král prostě chtěl mít absolutně dokonalou svatbu, vše muselo být perfektní.
,,Tady uhlaďte ubrus! Všechno musí být dokonalé!'' řekl zamračeně Thranduil a jemně přejel rukou po ubruse.
,,To máte pravdu,'' řekl sluha, který stál vedle krále. ,,To ale musíte být dokonalý i vy, Výsosti...'' dodal a pohledem si krále přeměřil. ,,V této chvíli bych vás na velkého a mocného elfího krále Thranduila vážně netipoval.'' Sluha zadržoval smích.
To ovšem krále velice popudilo, zamračil se, rozhlédl se po loučemi osvětlené jídelně připravující se na velkolepou svatbu a řekl: ,,A na koho? No na koho byste mě tipl?'' Ton jeho hlasu zněl mocně a popuzeně ale i trochu pobaveně. Z toho sluha usoudil, že král mu ještě jeden vtípek na jeho účet povolí a tiše pípl: ,,Na rozespalou mladou elfku...'' Načež odtamtud co nehrychleji odešel a hned za rohem propukl v obří smích.
Thranduil zavrtěl hlavou, ale pak se zasmál. ,,Vlastně má pravdu, musím se dát do kupy,'' usoudil, pak se zarazil. ,,Copak asi dělá moje Arwen?''
,,Koooúúúpééé sééé... v poootooocééé...'' ozvalo se za ním. Kolem krále pomalu proplul usmívající se Bilbo, celý vytlemený jako debil.
,,Bilbo, neupíjejte, to je až na svatební hostinu.'' pokáral hobita král a udělal mu ,,tytyty'' ukazováčkem.
To ovšem hobita (našeho milého, drahého, předrahého) rozesmálo ještě víc, začaly mu z očí téct slzy smíchu. Ano, až takhle bídně na tom byl. Ale Thranduil už si sním nemoihl dělat těžkou hlavu, musel se jít chystat na obřad.

Zamířil chodbou přímo do ,,ustrojovací místnosti''. Tam byste našli absolutně všechno. Od převleku Robina Hooda až po kachní zobák. Král měl opravdu široký výběr šatů, ale královský ,,oděvovač'' mu připravil ten nejlepší sněhově bílý hábit a nejnovější prototyp jeho letní koruny.
Když Thranduil vešel do obří místnosti, málem upadl, málem zakopl o válející se klobouk s ovcí na vrcholu.
,,Doufám, že si to Arwen nechtěla vzít na sebe.'' zamumlal a pak už se začal věnovat ,,oděvovači''. Ten ho vřele přivítal a ukázal mu jeho svatební modýlek.
Král byl nadšený, modýlek se mu velice zamlouval, hned si ho chtěl obléct. Ovšem prvně se musel dostatečně vykoupal, načesta a nalíčit. To tedy trvalo pěkně dlouho, podrobnosti raději nebudu zveřejňovat, protože to, co král vykřikl při koupání není zrovna vhodné pro některé čtenáře. (Ale ono je to vlastně jedno, dneska čtou všichni všechno.)
po očistě se tedy odebral znovu do ustrojovny, kde si svůj oblek už oblékl. A výsledek? Na jedničku! Král vypadal jako z obrázku, dokonale vystylovaný, už stačilo jen nasadit dramatický pohled s přivřenýma očima a všechny by to dodělalo. To si chtěl ovšem Thranduil nechat až na konec.
Kdyby měl IPhona, určitě by si udělal královskou selfie. Ale toje jedna z mála nedostatků Středozemě, žádná elektronika.

Obřad měl začínat asi za patnáct minut, tento čas král využil na půl druhé sklenky červeného svatebního vína ve svém trůně.

A patnáct minut bylo pryč, než se král stačil trochu vzpamatovat, už stál v sále, v němž se měl tento důležitý královský obřad konat. Jeho nervozita po víně trochu opadla. Rozhlížel se po velikánském sále, jen stěží, a to i se svou výškou, dohlédl na strop. Stál na červeném koberci, který se táhl ode dveří až k oltáři, u něhož stál vysoký čaroděj - vlastně Gandalf, ano, on je měl oddat...
Všude kolem stálo i sedělo hromada elfů a ostatních členů Středozemě. Až na králem nenáviděné trpaslíky, sktřety a podobnou havěť. Samozřejmě tam nesměli chyběh Bilbo, Legolas, Frodo a ostatní královi přátelé.
Najednou se ozvaly zvony a na druhém konci koberbci, než stál král, se objevila Arwen!

Konec 1. dílu. Ano, budu vás napínat... :D baví mě to. :D Ale do konce týdne tu máte absolutní konec! ;)
P.S. Kdybyste měli nějaké otázky ohledně tohoto příběhu, nějaké nejasnosti (třeba jsem něco zapomněla rozřešit :D je toho tam opravdu poženhaně), pište buď do zpráv nebo do komentů. ;) Děkuji. ;) mějte se krásně.
Katimb