Wedding part 1

10. září 2014 v 15:54 | Katimb |  Mišmaš
Opět po dlouhé době další díl! Tentokrát poslední!!! :D
Enjoy it!

Den D byl tu. Thranduil od rána pobíhal po paláci a sledoval přípravy na svatbu. Byl velice nervozní, byla to jeho první svatba v jeho dlouhém elfím životě. Tak považte, že z toho byl docela vystresovaný. Vzpomeňte na svou svatbu, jak jste nervovali. A jestli jste ji ještě neměli, poznáte to až časem.
Nuže, krále elfů to vážně hodně prožíval, stále měl nějaké výhrady k špatně posunuté svíčce na dlouhém stole pokrytém velikým bílým ubrusem, pak to byla zase špatně zasunutá jedna z královských poylacených vyřezávaných židlí, které byly vypolstrované ultra měkkými rudými polštářky. Král prostě chtěl mít absolutně dokonalou svatbu, vše muselo být perfektní.
,,Tady uhlaďte ubrus! Všechno musí být dokonalé!'' řekl zamračeně Thranduil a jemně přejel rukou po ubruse.
,,To máte pravdu,'' řekl sluha, který stál vedle krále. ,,To ale musíte být dokonalý i vy, Výsosti...'' dodal a pohledem si krále přeměřil. ,,V této chvíli bych vás na velkého a mocného elfího krále Thranduila vážně netipoval.'' Sluha zadržoval smích.
To ovšem krále velice popudilo, zamračil se, rozhlédl se po loučemi osvětlené jídelně připravující se na velkolepou svatbu a řekl: ,,A na koho? No na koho byste mě tipl?'' Ton jeho hlasu zněl mocně a popuzeně ale i trochu pobaveně. Z toho sluha usoudil, že král mu ještě jeden vtípek na jeho účet povolí a tiše pípl: ,,Na rozespalou mladou elfku...'' Načež odtamtud co nehrychleji odešel a hned za rohem propukl v obří smích.
Thranduil zavrtěl hlavou, ale pak se zasmál. ,,Vlastně má pravdu, musím se dát do kupy,'' usoudil, pak se zarazil. ,,Copak asi dělá moje Arwen?''
,,Koooúúúpééé sééé... v poootooocééé...'' ozvalo se za ním. Kolem krále pomalu proplul usmívající se Bilbo, celý vytlemený jako debil.
,,Bilbo, neupíjejte, to je až na svatební hostinu.'' pokáral hobita král a udělal mu ,,tytyty'' ukazováčkem.
To ovšem hobita (našeho milého, drahého, předrahého) rozesmálo ještě víc, začaly mu z očí téct slzy smíchu. Ano, až takhle bídně na tom byl. Ale Thranduil už si sním nemoihl dělat těžkou hlavu, musel se jít chystat na obřad.

Zamířil chodbou přímo do ,,ustrojovací místnosti''. Tam byste našli absolutně všechno. Od převleku Robina Hooda až po kachní zobák. Král měl opravdu široký výběr šatů, ale královský ,,oděvovač'' mu připravil ten nejlepší sněhově bílý hábit a nejnovější prototyp jeho letní koruny.
Když Thranduil vešel do obří místnosti, málem upadl, málem zakopl o válející se klobouk s ovcí na vrcholu.
,,Doufám, že si to Arwen nechtěla vzít na sebe.'' zamumlal a pak už se začal věnovat ,,oděvovači''. Ten ho vřele přivítal a ukázal mu jeho svatební modýlek.
Král byl nadšený, modýlek se mu velice zamlouval, hned si ho chtěl obléct. Ovšem prvně se musel dostatečně vykoupal, načesta a nalíčit. To tedy trvalo pěkně dlouho, podrobnosti raději nebudu zveřejňovat, protože to, co král vykřikl při koupání není zrovna vhodné pro některé čtenáře. (Ale ono je to vlastně jedno, dneska čtou všichni všechno.)
po očistě se tedy odebral znovu do ustrojovny, kde si svůj oblek už oblékl. A výsledek? Na jedničku! Král vypadal jako z obrázku, dokonale vystylovaný, už stačilo jen nasadit dramatický pohled s přivřenýma očima a všechny by to dodělalo. To si chtěl ovšem Thranduil nechat až na konec.
Kdyby měl IPhona, určitě by si udělal královskou selfie. Ale toje jedna z mála nedostatků Středozemě, žádná elektronika.

Obřad měl začínat asi za patnáct minut, tento čas král využil na půl druhé sklenky červeného svatebního vína ve svém trůně.

A patnáct minut bylo pryč, než se král stačil trochu vzpamatovat, už stál v sále, v němž se měl tento důležitý královský obřad konat. Jeho nervozita po víně trochu opadla. Rozhlížel se po velikánském sále, jen stěží, a to i se svou výškou, dohlédl na strop. Stál na červeném koberci, který se táhl ode dveří až k oltáři, u něhož stál vysoký čaroděj - vlastně Gandalf, ano, on je měl oddat...
Všude kolem stálo i sedělo hromada elfů a ostatních členů Středozemě. Až na králem nenáviděné trpaslíky, sktřety a podobnou havěť. Samozřejmě tam nesměli chyběh Bilbo, Legolas, Frodo a ostatní královi přátelé.
Najednou se ozvaly zvony a na druhém konci koberbci, než stál král, se objevila Arwen!

Konec 1. dílu. Ano, budu vás napínat... :D baví mě to. :D Ale do konce týdne tu máte absolutní konec! ;)
P.S. Kdybyste měli nějaké otázky ohledně tohoto příběhu, nějaké nejasnosti (třeba jsem něco zapomněla rozřešit :D je toho tam opravdu poženhaně), pište buď do zpráv nebo do komentů. ;) Děkuji. ;) mějte se krásně.
Katimb
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama