Wedding part two

26. září 2014 v 17:46 | Katimb |  Mišmaš
Rozezněly se zvony a ze stropu začaly padat bílé hvězdičky. Princ Legolas ve svých nejsvátečnějších bílých šatech po matce (ale nikdo to nepoznal) stojící asi dva metry od krále zašeptal vedle stojícímu Gimlimu: ,,Ty jsem vystřihoval já spolu s Tauriel." Ale Gimli, náš statečný malý trpaslík, ho neposlouchal... Zíral svýma velkýma kukadlama na překrásnou Arwen!
Její neskutečnou krásu by dokázal popsat jen J. R. R. Tolkien, a toho tady nikde nevidím. Takže vám asi bude muset stačit můj ,,chabý" popis...
Arwen přicházela po chundelatém koberci směrem k Thranduilovi. Vedl ji Elrond, usmíval se na všechny strany a pyšně hleděl na svou drahou půlelfí dceru.
Obyvatelstvo Středozemě ani nedýchalo úžasem. Arweniny šaty se blýskaly a oslnily veškeré obecenstvo.
To víte, šaty z elfích ,,továren", to nebylo jen tak něco.
Tauriel nemohla z šatů spustit oči.

Když i Arwen dorazila k oltáři, Elrond ji předal elfímu králi. Následovně si otřel rukávem slzy. Tolik ho to dojalo.
Thranduil vzal Arwen za ruku a stiskl ji ji. Arwen se usmála a rozhlédla se po sále.
Upíraly se na ně zraky všech přítomných, do toho hrála slavností svatební hudba složená samotným Thranduilem, chtěl, aby jejich svatba byla ta nšjdokonalejší svatba všech věků.
A očividně se mu to povedlo.

Poté se přistoupilo k samotnému obřadu... Gandalf přistoupil k slavnostní řeči: ,,Vážení občané Středozemě, sešli jsme se tu dnes, abychom spojili dohromady tento zemilovaný elfí pár..." Čarodějův proslov byl tak dlouhý, že bych ho sem nevecpala ani ve snu. Nakonec řekl: ,,A nyní se táži Vás, vážený elfí králi Thranduile, synu Oropherionův, zda si berete zde přítomnou půlelfku Arwen, dceru Elrondovu, dobrovolně za manželku." načež se Thranduil zeširoka usmál. ,,Ano." řekl tak pronikavě, že to určitě slyšel i Azog kdesi v dáli.
Arwenino ANO už nebylo tak pronikavé, ale to nehrálo žádnou roli. Hlavně, že už byli svoji.
Načež si král k sobě královnu přitáhl a dal jí vášnivý polibek. Celý sál vydechl.
,,Legolasi, vezmeš si mně?" zašeptala Tauriel , která se v průběhu obřadu proplazila k princi, a culila se.
Legolas se prudce otočil a řekl: ,,Ano!"
Tauriel vypískla, což přerušilo ničím nerušenou chvilku pro novomanžele a zraky všech Středozemňanů se teď pro změnu upjaly na ni. Tauriel ukázala na novomanžele a když se už všichni zase koukali na ně, zašeptala princi do ucha: ,,Domluvím to s Gandalfem."

Následovně se veškeré obecenstvo + novomanželé a Gandalf přesunuli do jídelny paláce v Temném Hvozdu. Přesun trval hoooodně dlouho, ani si neumíte představit kolik tvorů na svatbě bylo a jak musela být velká ta jídelna... Neskutečné.
Když se všichni usadili, Thranduil vstal, zaklepal na skleničku a mrknul na svou novomanželku. Vypadal u toho hrozně roztomile a sladce. Královna mu naznačila, že drží palce.
Než se všichni uklidnili, trvalo to docela dlouho. Thranduil si prohrábl své dokonale upravené elfí vlásky a slavnostně pronesl: ,,Jsem moc rád za vaši hojnou účast. Rádi bychom vám poděkovali. Také děkujeme všem kteří nám tuto svatbu pomohli zorganizovat, neboť to nebyl vůbec lehký úkol.
Rád bych teď připil na svou nejkrásnější manželku, na Arwen!"
Celou místností se ozvalo: ,,Na Arwen!"
Po přípitku král pokračoval: ,,Ale to není to hlavní, co bychom vám s královnou chtěli sdělit. To, co vám teď povíme je opravdu veliká novina..." Král se nervózně podíval na Arwen a ta zašeptala: ,,Do toho, miláčku, to dáš."
Tyto slova krále povzbudila, znovu se zahleděl do zraků všech přítomných a prudce vydechl...
,,Dobrá, povím vám to teď..." ukázal na Legolase. ,,Ty mne, můj synu, velmi dobře poslouchej, je možné, že tě tato zpráva poznamená na celý zbytek života,"
Legolas vykulil oči. ,,Tak teď! Jsem váš král a měli byste vědět, že až už nebudu schopen vládnout, ale to ještě jen tak brzy nebude, budu muset trůn předatsvému synovi. Ale ještě nevím, kterému... Čekáme s Arwen dítě..."
Legolas omdlel.

Tauriel vyskočila a začala ječet, rychle začala shánět vodu navzkříšení svého milovaného prince. Veškeré obecenstvo začalo panikařit, nekteří ječeli, někteří brečeli, někteří omdleli. Ale většina se smála a sradostí gratulovala novomanželům k tomuto velikému úspěchu.

Po této akci v jídelně se všichni na povel krále přesunuli do tanečního sálu, kde pravém rohu stál Bilbo, v ruce mikrofon a zpíval písničku "Shake it off" od Taylor Swift! Po celém sále se míhaly barevné světla a země dunila!
Ano, Bilbo se potkal Johnem a Šmakem, kteří mu tyto hračičky darovali a naučili ho zpívat. Bilbo pak předvedl dokonalou show, při které rozrančil všechny svatebčany.
A při tónech této dance písničky Středozem nadobro opuštíme... So, this is the End...Konec povídky ,,Mišmaš" ...

Proboha, proč jsem vždycky u konce povídky tak smutná, že už je konec. :D Takže, vyjádřete se v komentu. ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Morell Morell | Web | 26. září 2014 v 19:17 | Reagovat

Teda, teď jsem se opravdu nasmála, že jsem málem třikrát vyplnila špatné jméno do přihlášení. XDDD
Zaprvé, Thranduilův otec je Oropher, ne Orophelion, to je v sindarštině "syn Orophera". Thranduil Orophelion je jeho jméno a rodinné přízvisko. Tohle mě fakt rozesmálo.
A taky to, že bude mít Legolas dalšího sourozence... no ale mezi lidmi je provorozený otce následníkem trůnu... alespoň mezi křesťany... :-D  :-D  :-D
U všech Valar, konec se ti opravdu povedl.

2 Katerííína Katerííína | Web | 27. září 2014 v 13:17 | Reagovat

[1]: Hele, ja v tech rodnych jmenech
moc prehled nemam. XD
Tenhle dil jsem psala v terenu.  :D A poslouchala jsem pritom svatebni pisne. :D pak me to prestalo bavit a pustila jsem si ,, Shake it up'' a ten konec prisel sam. xD
Takze moc dekuju. :D :)
A ted se pustim do nove povidky, ale asi mi bude hooodne dlouho trvat, nez prijdu na nejaky dobry namet. :D

3 aryen aryen | E-mail | Web | 6. října 2014 v 14:00 | Reagovat

až tohle mě opravdu probudilo xD...ano, moje rána jsou někdy o pár hodin později než rána ostatních :D
ale nwm proč při tom konci v tý části jak maj to mejdlo jsem si vzpomněla spííš na tohle :D https://www.youtube.com/watch?v=DB0i3U2U49w

4 Katerííína Katerííína | E-mail | Web | 6. října 2014 v 18:33 | Reagovat

[3]: Super budíček, že jo? :D Ale víš, že to mi k tomu sedí snad ještě víc! xD

5 aryen aryen | E-mail | Web | 6. října 2014 v 19:17 | Reagovat

[4]: o tom žádná xD

6 Háro Háro | E-mail | Web | 7. října 2014 v 19:43 | Reagovat

No teda to se ti povedlo! Ale spíš by se to hodilo na vyprávění než na čtení. Osobně nevím kdo je thranduil. Ano podle povídky to je legolasův otec ale objevil... počkat není to ten z hobita 2? ten král? Vážně dobrý. A četl jsem že máš ráda Tolkiena tak to mám společný. A zkoušela jsi napsat něco delšího? Zajímalo by mě jestli by to byl bestseller! :-D

7 Katerííína Katerííína | E-mail | Web | 8. října 2014 v 17:41 | Reagovat

[6]: Hej, děkuju moc! ;) Taky jsem si říkala, že na vyprávění je to lepší. :D Thranduil je z Hobita, elfí král a otec Legolase, to je všechno pravda. ;) Tolkien je fakt nejlepší spisovatel. :§
Píšu i delší, ale zatím nemám nic hotového. Bestseller... to až tak asi ne. :D
ještě jednou děkuju. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama