část 11. - Ve hvozdu a před hvozdem

28. prosince 2014 v 13:53 | Vendëa Lissësúl |  Stories
Ahojky, vážení. Ano ano, mám novou přezdívku, konečně malinko originální... :D Dokonce jsem si udělala foto - je to moje upravená fotka. xD
A teď už je tady zbrusu nový díl povídky Tesinys! :)
Enjoy it! ;)

Rozcuchaný hobit s roztrženou vestičkou v ruce se svým Žihadlem spolu s nerozcuchaným, malinko vyklepaným ale vždy k boji připraveným elfím princem, který měl prozměnu luk, postupovali hlouběji a hlouběji do hvozdu temného jako krkavčí pírka...
,,Legolasi?" šeptal v tom tichu, jenž bylo jen občas vyrušeno zaševelenám listů v malinkém vánku, Bilbo.
,,Teď radši nemluvte, příteli, nerad bych skončil zajat Temnými elfy..." podotkl princ elfů a optarně našlapoval.
,,Ale já bych potřeboval... Nevíte, jak je tento hvozd velký? Není snad moc rozlehlý nebo ano?" řekl na to opatrně hobit.
Legolas se zastavil, hluboce se nadechl. ,,Drahý Bilbo, nikdo od nás tu nikdy nebyl. Sem by dobrovolně žádný Netemný elf nevstoupil... Až na mého utrápeného otce..."
,,Mám takovou hypotézu," odvětil mu na to hobit.
,,Jakou?"
,,Možná, že váš otec řekl, že půjde sem - k Temným elfům - protože nechtěl, aby ho někdo hledal. Třeba šel jinam, možná se uchýlil k jiným elfům nebo nějam úplně jinam...
Ale ne sem. Možná předpokládal, že sem se nikdo neodváží, proto to bylo výhodné místo..."
,,Bilbo..." řekl po chvíli ticha princ. ,,Tahle hypotéza se začíná jevit víc než pravdivá..."
,,Že ano?" na to usměvavě hobit a už se otáčel do protisměru.
,,Ano, ale... Kde máme záruku, že to tak je? Kde je záruka, že můj otec přeci jenom není tady? Třeba ho tohle v tu chvíli nenapadlo. Já tedy doufám, že zde není, ale... Co můžeme vědět?" podotkl tiše Legolas.
Bilbo se zastavil, pohlédl na elfího prince. ,,Záruku nemáme... Máte pravdu, musíme nejdříve hledat tady. A když vašeho otce nenajdeme, pak můžeme jít hledat jinam..."
Legolas přikývl. ,,Bože, tohle je hrůza... Pořád doufám, že žije, ale to hledání je neúnosné... Víte, co bych teď absolutně nejraději udělal?"
,,Co?"
,,Postavil bych se tady," ukázal na jedno místo na pěšině. ,,A začal bych ukrutně nahlas volat: ,Otče! Králi! Thranduile! Kde jsi?!". To bych nejradši..."

Po tomto rozhovoru se naši hrdinové rozhodli pro rychlejší jednání. Jejich cíl bylo totýlně pročesat celý hvozd a nenarazit přitom na Temné elfy.

A teď se na chvilku odsuneme ke dvoum hnusným a hnusně dotěrným trpaslicím, které stále zostávaly před vchodem do hvozdu, neboť se bály do hvozdu vstoupit. Legolas a Bilbo stejně v tuhle chvíli pročesávali les, tudíž by věnování se jim nebylo nic moc zajímavého.

Punchina a Nunsina se svými zhnusenými obličeji, které nasadily kvůli hobitovi a elfovi, kteří odešli do hvozdu...
Punchina seděla na velkém balvanu a prskala na zem a občas i na svou sestru.
,,Punchino! Přestaň, pojďme za nima! Jsme snad padavky? My nejsme žádný trpasličí padavky! Pamatuješ, kdo byli naši bratranci?" hustila do sestry Nunsina.
,,No a co, že Kili a Fili byli hrdinové? Mně do toho prokletýho elfskýho hvozdu nikdo nedostane! Jestli mám umřít, tak radši hlady než, abych byla zabitá nějakým pošahaným temným elfem!!!" Punchina byla vážně našťavená.
,,A nechtěly jsme náhodou sebrat toho krále? Toho... Jak on se jmenuje?" řekla jí na to Nunsina.
,,Thranduil... Velký elfí král," odvětil nabručeně sestra. ,,To jsme chtěly... Ale kvůli tomu nemusíme do toho hvozdu lízt!"
,,A jak to chceš teda udělat?" na to Nunsina. Načež z hvozdu vyletěl obří krkavec, který vylekal i Leggyho a Bilba.
,,Fuj, to jsem se lekla!" vyprskla zlostně Nunsina. ,,Tak už to vyklop, Punchino!"
Punchina se zašklebila. ,,Proč bychom se my dvě měly trmácet do toho hvozdu, když můžeme počkat, až ti dva holomci toho krále Toholira nebo jak se to jmenuje, takový pitomý jméno, najdou a pak je jen přepadneme, ty dva zabijeme a krále uneseme!" Ten konec Punchina nadšeně vykřikla.
,,Pssst!" okřikla ji sestra a opatrně se rozhlédla kolem sebe. Všude ticho... ,,Chceš snad, aby nás ti dva uslyšeli? To by byl celý plán víš kde."
Punchina jen pokývala hlavou. ,,Teď se tady utáboříme a jen, co se vrátí, může náš velkolepý plán začít!" vydechla blaženě Nunsina.


Taaak, díl, co následuje bude opravdu nabitý a já jsem si pro váš připravila takovou anketku ohledně Leggyho a Bilba - našeho drahého hobita... Tak hezky hlasujte a těště se na další díl, který bude BRZO! :D Bohužel jsem ještě neobjevila význam slova ,,brzo"... xD

P.S. Ta anketa je tochu debilní, ale dala jsem tam všechny možnosti, co mě v tu chvíli napadly. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CherryPie CherryPie | Web | 28. prosince 2014 v 18:36 | Reagovat

Tak jsem si myslela, že trpaslice jim pomůžou a ony takhle.... :D

Ohledně ankety, nemám tušení, co tam ti dva najdou, ale třeba Temní elfové nemusí být tak zlí ne? :D chvíli jsem uvažovala nad Gandalfem. Když si nevíš rady, podstrč tam čaroděje :D Tohle jsem si častokrát říkala při čtení Pána Prstenů:D

2 Katerííína Katerííína | E-mail | Web | 29. prosince 2014 v 8:50 | Reagovat

[1]: Ta anketa mě napadla v sobotu kolem půlnoci, když jsem ležela na zemi na matraci u babičky a vedle mě na posteli spal chrápající otec, tudíž jsem nemohla usnout. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama