část 13. - Nepříjemnosti

2. ledna 2015 v 13:33 | Vendëa Lissësúl |  Stories
Ahoj, lidičky! :)
Nový rok je za námi a před námi je rok 2015. Tak ať je dobrý! :)
 
A tady bych vám ráda představila úplně první díl mé povídky v tomto roce 
2015! :) So... enjoy it! :D :)
 
,,Co tu chceš!" vykřikl Legolas a přiložil meč té obludce ke krku.
Glum zavřeštěl, začal se zmítat a křičel: ,,Milášku, pomoc, chtějí náš žabít!" Přitom kolem sebe neurvale mával rukama.
Bilbo to zdálky pozoroval a pak přišel za Legolasem a stoupl si za něj na kopeček mechu, to aby vypadal vyšší.
,,My už jsme se viděli, že ano, Glume?" řekl.
,,Milášku, čopak to taďy mluví? My to nevidíme, milášku, kďe to je?" pravil skřehotavě Glum a Legolas se prudce otočil. ,,Bilbo, kde jste?" zavolal.
A teprve teď si náš hobitek uvědomil, že je stále skryt v neviditelnosti způsobené Prstenem moci...
A udělal tu největší pitominu, co jen mohl udělat - Sejmul miláška z prastu a zjevil se jak princi elfů tak i bílému Glumovi...
Glum zavřeštěl, snad ještě víc než předtím, Legolas nadzvedl obočí a přiložil Glumovi meč ještě blíže ke krku.
,,Glum, glum! On ho má!" Vycenil zuby a začal vřeštět neskutečným způsobem ,,To je Pytlík! ž Kraje! My ho ňeňávidíme, že ano, milášku? My ho chceme zabíť!" Glum křičel, soptil, ale nebylo mu to nic platné. Jediný prutší pohyb a elfí princ by ho byl býval propíchl.
,,To je už dávno, co jsme se viděli, nemýlím-li se, Glume. Jakpak se máte, mám dojem, že chcete tohe!" řekl Bilbo a strčil mu miláška petnáct centimetrů před obličej...
,,Bilbo, tohle už je moc, schovejte ho. Kdo ví, co by se nám stalo, kdyby ho čirou náhodou polapil do svých hnusných a slizkých pařátů." prohlásil Legolas. A Bilbo miláška schoval zpět do své kapsičky.

Oba naši hrdinové hodlai teď urychleně odejít z hvozdu a utéct Glumovi.
Chvíli seděli na dutém pařezu, zatímco princ stále držel potovoře meč u krku, a vymýšleli strategii. Až na to nakonec Legolas kápl!
,,Už jsem na to kápl, drahý Bilbo!" pravil prudce Legolas a trochu švihl Glumovi před obličejem mečem. Zdálo se mu, že jim tam usíná...
,,Vy," šepl Legolas Bilbovi přímo do ucha, aby je Glum neslyšel. ,,Si nasadíte Prsten a poběžíte za mnou. Mne ta slizká potvora jen tak nechytí - jsem stokrát rychlejší než on. Ale měli bychom vyrazit ihned, mám dojem, že země nějak duní. Je možné, že jsou blízko další temní elfové."
Bilbo pohotově kývl a zalovil v kapsičce.
Jakmile se náš drahý hobit vytratil Legolasi z očí, dal se princ do běhu. Skákal z mechu na kořen, z kořene na hlínu, občas se odrazil od spadlého stromu.
Glum se rozhořčeně otřepal, pak zařval - ale žádný lví řev to nebyl, to si nemyslete - a dal se do běhu po čtyřech. Jestli jste si někdy zkoušeli běhat po čtyřech a porovnávat to s běhen po dvou, jistě jste si všimli, že je v tom značný rozdíl. A co z toho plyne?
Po dvou se rozhodně běhá lépe než po čtyřech.
A tudíž nedostal Glum skoro žádnou naději, že by mohl Legolase chytit. On i kdyby běžel po dvou, nechytil by ho. Elfové dokáží běhat vážně RYCHLE.
Za to byl Glum dost rychlý na dohonění Bilba! Přeci jenom - Bilbo je hobit a hobiti, jak je známo, jsou menšího vzrůstu a jejich nožky nejsou tak dlouhé. Bilbo měl jediné štěstí - byl neviditelný.
Tak se stalo, že Glum hobitka předběhl a ani očkem po něm nezavadil. Bilbo se jen usmíval a pokračoval v běhu.
Glum se hnal za Legolasem. Ale co se nestalo... Glumovi se elfí princ vytratil z očí!
,,Žatračený elf, měli by še vyvraždiť, že ano, milášku?" zasípal Glum, když se zastavil a rozhlížel se kolem sebe. Ale Legolas nikde...
Bilbo se prohnal kolem Gluma. Ten ani nestačil pochytit náznak pohybu vedle něj, byl zaneprázdněn rozhlížením se po elfím princi, který už byl dávno venku z hvozdu.
Když se i Bilbo dostal ven, spatřil Legolase v tváří v tvář trpaslicím!
,,Nunsina a Punchina..." vydechl Bilbo. ,,Cožpak jsme se zrovna jedné nepříjemnosti nezbavili? Hned máme další."

,,Helemese, kohopak to tady ještě máme? Ach ano, ten hobit." prskla hnusně Punchina a koukla očkem na Legolase. ,,A nešli jste náhodou někoho hledat, vy dva?"
Legolasovi se pohled na dvě rozcuchané hnusné trpaslice celkem protivil. Natočil se hlavou k Bilbovi a zašeptal: ,,Tohle že jsou příbuzné těch dvou trpaslíků? Nechce se mi věřit, že se Tauriel zamilovala do bratrance těchto příšerek..."
Bilbo nic neřekl, jen kýval.
,,My vás slyšeli!" vykřikla nasupeně Nunsina.
,,Jasně, že to byli naši bratranci. Nejsme jim snad podobné? My jsme nejhezčí trpaslice v širokém okolí, takže zavřete pusinky nebo vám je zalepím smůlou, který je tu požehnaně." zaprskala chichotavě Punchina a následovně si se sestrou plácly.
,,A ještě nám hezky vysvětlete, co jste v tom hnusným hvozdu ráčili dělat? Nešli jste náhodou hledat toho krasavce, krále od elfů?" bafla pak zase Punchina.
Legolas se rozpačitě podíval na Bilba a ten řekl: ,,Můžete nám vysvětlit, proč bychom vám to měli říkat? Co je vám do toho? Radil bych vám, klidit se od nás."
Nunsina si zlostně odfrkla. ,,Nás se nezbavíte, když se my na někoho přilepíme, jsme jako dvě tlustá nasáklá klíšťata a ta, jak jistě víte, se jen tak sama dobrovolně pustit nehodlají! Budete muset vynaložit HODNĚ úsilí, jestli nás vážně hodláte nadobro odstranit."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CherryPie CherryPie | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 21:30 | Reagovat

Taaaak to jsem dobrá! Vzala jsem a čtu všechno od první kapitoly až sem. Týýý woow! Gluma jsem nečekala,ale je to úplně bezvadný! Teda Nuncina a Punchina jsou fakt xD Jo ta hláška Legyho mě dostala :D
No já si takhle na mobilu čtu tenhle ff a scrolnu dolu a co vidim? Jsem se taaaak lekla xD
Moc se těšim na dalším na další kapitolx! :D

2 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 3. ledna 2015 v 8:59 | Reagovat

[1]: Tak děkuju :D
Bohužel teďkom asi dlouho další kapitolka nebide, jedu na lyžák. :P Ale maybe ještě dneska napíšu delší díl, ať vám to vynahradím. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama