Krajani v lese_4.díl

4. května 2015 v 9:35 | Vendëa Lissësúl |  Krajani v lese
,,Musím konstatovat, že jste ho vyděsil provotřídně," poznamenal hnedle potom hobit Pipin a zakřenil se Emanuelovým směrem.
,,Děkuji," odvětil jednoduše čaroděj a odhrnul si bělostný vlas padající mu do obličeje. ,,Pocta od takového slavného hobita,"
Pipin se zahihňal, ale nic více už jeho malá hobití ústa do světa nevypustila... S rukou v kapsičce u kalhot totiž zbeldl jako stěna.
,,Copak se děje?" Čaroděj si všiml hobitova výrazu a pečlivě si ho změřil pohledem.
,,Lístek..." zamumlal Pipin. Emanuel pozvedl obočí a rozhlédl se po kopečcích a zase zpátky k Pipinovi. ,,Nemám ho..."
,,O čem to blábolíš?" zamručel Gandalf, ,,Hlupák bralovská, občas plácá nesmysly, budete si na něj muset zvyknout můj milý-" Gandalf se zasekl, hleděl na Emanuela v domění, že se tímto způsobem dozví jeho jméno. Emanuel ale v tuto chvíli rozhodně neměl v úmyslu na takovémto podivném místě někomu vyzrazovat své jméno.
,,Tvé jméno! Cizinče..." Čaroděj byl ovšem neodbytný, mervomocí toužil znát mladíkovo jméno.
,,Já jsem ... Víte, zapomněl jsem své jméno," vylezlo z něj nakonec.
Na tento projev nemohl čaroděj zareagovat jinak než ozdvihnutým obočím a patřičným úšklebkem. Vzápětí se rozesmál a poznamenal: ,,Jsi nám to podivný mladík..."

,,Lorienský lístek! Ed elfů z Lorienu! od Lorienských elfů!" rozkřičel se v tu ránu Pipin, aniž by Gandalf a Emanuel stačili svůj duchaplný rozhovor dokončit.
,,Zmizel! Nemám ho! Gandalfe!" Čaroděj se obrátil k hobitovi, ,,Není v mé kapse jako obvykle..."
Pipinův hlas zněl vystrašeně a ustaraně, měl skoro na krajíčku.
,,Tak tys ztratil vzácný dar z Lorienu? Hlupáku..." vyštěkl Gandaf, ale vzápětí se usmál, ,,Já ho najdu, jestli je na území Kraje. Nepředpokládám, že by se tu neměl nacházet,"
Pipin se něj v tu chvíli zkoumavě podíval, v jeho očích byste mohli spatřit tajuplnou myšlenku...
,,Gandalfe... Co když není v Kraji?"
,,Copak tys v poslední době byl někdy mimo Kraj?" Gandalf se podivil a pečlivě si hobita opět změřil.
,,To ne, nebyl... Jenom... Třeba mi vypadl, našel ho nějaký hraničář a ukradl ho..." Pipinova slova zněla tak nějak přesvědčivě, že Gandalf na chvíli pokýval hlavou.
Vzápětí se ale plácl do čela, ,,Víš ty co? Najdu ho kouzly..." Načež chytl svou bíle zářící hůl a zamřel oči...
Kolem hole se vytvočil podivný fialový kruh, který se neustále zvětšoval. Kolem zavládlo naprosté ticho, ptáci přestali zpívat, voda přestala hučet. Slyšet bylo jen jakési prapodivné zaříkávání vycházející z Gandalfových úst.

Lup! A najednou to všechno skončilo, čaroděj pomalu otevřel oči. Tajemný kruh zmizel, příroda opět fungovala, jak měla. Gandalf se ale tvářil podivně. Stále oči znovu zavíral a vzápětí je otevíral.
,,Ten lístek..." zamumlal, ,,Našel jsem ho..." Jeho hlas zněl napjatě a hrozivě, čím dál tím hrozivěji a tejemněji... Emanuel se začínal bát.
,,No výborně!" Pipin byl očividně jediný člen této trojky, který neměl pocit tajemnosti a strachu. Toužil jenom po jednom, vědět, kde se tedy přívěsek od elfů nachází.
,,Viděl jsem modrou zmuchlanou věc ležící v trávě," pravil konečně Gandalf, ,,A helemese, tady tahle ,,věc"..." Pomalu popošel až za Emanuela, kde v trávě ležela jeho větrovka. Náš mladík už skoro přestal dýchat...
,,Přesně tuhle věc jsem viděl ve své vizi,"
,,Gandalfe! Pryč s vizemi, hlavní je, že víte, kde ten přívěsek je! Povězte to! Prosím!" Pipin čaroděje úpěnlivě prosil, dožadoval se přívěsku jako ničeho jiného. Nedivte se, považoval ho za velikou vzácnost.

,,To víš, že je tady..." Gandalf Pipina uklidnil a ukázal na větrovku, ,,Jen pojď a najdi si ho v ní,"
Hobit ochotně přiskočil a v raně byl lísteček na světě. Pipin se blaženě usmíval, pak mu ale něco došlo...
,,S tou věcí jsi přišel ty..." Ukázal na Emanuela, který se snažil zachovat si chladnou tvář a pevný výraz.
,,No... Abych řekl... Našel jsem to," vylezlo ze zmateného Emanuela. Nenapadlo ho, že by to mohlo být něco takového... Ani ve snu.
,,Tak našel..." zamumlal Gandalf a celého si ho změřil. Gandalf měl asi nějakou zálibu v měření osob a to se Emanuelovi ani trošičku nezamlouvalo... Přišlo mu, že čaroděj provrtává celý jeho mozek a hledá v něm pravdu, odpovědi na otázku...
,,A co když lžeš..."
,,Nelžu! přísahám! Jak bych mohl tušit, co to je! Přišel jsem sem nějakým nedopatřením teprve před pár okamžiky!" Nevím, kde jsem, jak jsem se sem dostal a co tu mám dělat! Proboha, věřte mi!" Mladík křičel jako šílený, čaroděj na to ale nijak zvláště nereagoval... Mladý hobit se jen rozpačitě koukal z jednoho na druhého, v rukou svíral lísteček a zarytě mlčel.
V průběhu celého tohoto aktu začalo zapdaz sluníčko. Pomalu se přemisťovalo za zelenavý kopec v dáli a po chvíli jste z něj mohli spatřit jenom půlku. Za chvíli jen malý srpeček. Jako by nějaký velký tvor se žlutou hlavou nakukoval, co se v Kraji děje...

,,Nemá v očích lež, drahý Pipine," konstatoval Gandalf, ,,Pamatuješ, jak jsi si vypůjčil Sarumanovu kouli, když jsme byli na výpravě? Poznal jsem, že mi nelžeš, že jsi mu opravdu nic neřekl... A tady to vidím stejně,"
Emanuel mu nerozumněl ani slovo, ani slovíško, jak by řekl náš drahý (již tragicky zesnulý) Glum neboli Smeagol.
,,Našel jsem ho v lese na pasece," řekl na konec Emanuel a čaroděj kývl hlavou, ,,Tvůj výrok jsem shledal jako pravdivý,"

Trojka se konečně rozpustila. Gandalf vzal Pipina kolem ramen a šel s ním pěšinkou dál, povídali si. Podle tonu jejich hlasů Emanuel poznal, že na něco vzpomínají. Stále ale nepochopil podstatu ničeho. Chtěl vědět podrobnosti o tom to místě. Pipinova slova mu nestačila...
Proto se skoro tmou rozběhl za obzorem mizícím čarodějem v bílém a malým hobitem.
,,Počkejte!" zakřičel.
Gandalf se otočil, pohlédl na nebe. Již se na něm začínaly objevovat první hvězdy. Bílé tečky jimiž se brzy posela celá obloha. Jedna zářila do dáli, druhá jenom lehce světélkovala. Ale všechny byly jedinečné a obdivuhodné...
,,Zase ty-" Gandalf svou větu ale nedořekl, zastavil a se a zahleděl se na Emanuela, ,,Tvé jméno. No tak šup šup, ještě jsme neměli tu čest poznat ho,"
,,Já se jmenuji... Emanuel... Ale nejsem si jist, zda je tohle jméno pro zdejší poměry dost dobré,"
,,Spíše dlouhé," podotnul čaroděj a poškrábal se holí na zádech.
,,Gandalfe!" vykřikl úzkostlivě Pipin a vrhl na čaroděje vražedný pohled, ,,Zničíš si ji!"
Gandalf jen mávl rukou a znovu sjel pohledem na Emanuela, ,,Chtělo by to nějak zkrátit, co myslíš?"
,,Jak byste si to představoval?"
,,Třeba... ehm... Emi?" Gandalf se trochu zasmál,
,,Emi?" Emanuel vykulil oči, ,,To je přeci akord!"
,,Akord?" zeptal se čaroděj.
,,Akord?" zopakoval otázku i hobit.
,,Eh, no to nic, to je fuk..." Emanuel rozhodně neměl v plánu vysvětlovat těmto dvoum (pro něj) podivínům, co je akord a radši řekl: ,,Emi určitě není dobrý nápad,"
,,Proč? Znal jsem trpaslíka, který se jmenoval Kili a jeho bratr byl Fili, pak byli třeba i Ori a Nori. Proč bys ty nemohl být Emi? Vždyť je to podobné!" pověděl mladíkovi Gandalf.
,,Kili... Toho bych rád potkal, vážně," uchechtl se Emanuel a botou zavrtal do země jeden maličký kamínek.
Gandalf najednou posmutněl, z tváře se mu vytratil úsměv. Zvážněl.
,,Kili... Tak toho nikdy už nebudeš moci potkat..." Pipin vytřeštil oči. Gandalf se o trpaslících, s nimiž byl na výpravě, nemluvil.
,,Ale nechme vzpomínkových řečí. Pipine, ukaž mi ten lorienský lístek. Rád bych ho prozkoumal,"
,,Co na něm chceš zkoumat, Gandalfe?"
,,Konzistenci... Nedávno jsem o lorienských lístcích něco slyšel. Rád bych věděl, zda je to pravda,"
,,Ach," podorknul hobit a lístek mu ochotně podal.

Gandalf někam zmizel, Pipin a Emanuel zvostali na pěšince sami. Ve tmě, kdy nebylo skoro nic vidět. Měsíc svítil jen nepatrně, noc se zdála velice temná...
,,Jak ti tedy mám říkat?" Tato otázka Emanuela velice popudila.
,,Jsem Emanuel, tečka. Co dál chceš vědět?"
,,Zkratku jména Emanuel. Prosím,"
,,Ech... Emi... Je to sice děsivě divný, ale vy jinak nedáte! Fajn, říkej mi Emi, ale varuju tě. Jinde jsem EMANUEL! Jen tady jsem Emi," Poslední slovo vyslovil Emi (Budeme mu tak taky říkat, je to přeci jenom kratší, i když uznávám, že pekelně divný...) poměrně přiškrceně, ale nedivme se mu.


Šplích! Tak tady máte můj nemocný díl. (Nemocný proto, že jsem ho psala v době nemoci, ne proto, že by měl být chorý! :D) Doufám, že se vám líbí. V dalším díle se můžete těšit na zajímavý převrat.
Původně jsem to zamýšlela jinak, pak jsem se ale tudle sešla s Annie a vyprodukovaly jsme to docela jinak! :D Btw, dozvěděla jsem se TOP SECRET - Annie taky bude psát hobití povídku! Už dokonce i trochu vím děj! :O :D Ale nepovííím. Povím jen to, že to bude Hodně zajímavé. ;)
Tak se těšte a ádios, pozdravujte Gandalfa, když ho potkáte. A když ho nepotkáte, tak mu nic neříkejte. ;) mrk mrk

Mějte se!

Venda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jusite Jusite | E-mail | 4. května 2015 v 14:59 | Reagovat

Uzdrav se! :) Jinak, moc pěkný díl.. :)

2 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 4. května 2015 v 15:04 | Reagovat

[1]: Děkuju a děkuju :)

3 Irith Irith | Web | 4. května 2015 v 17:31 | Reagovat

Mňo, maličko mi nesedí, že by se Gandalf tak staral o Pipův lístek. A i to kouzlo je divné. Takhle by Sauron našel Prsten v pohodě a nemusel kvůli tomu převrátit půlku Středozemě naruby.

Už se těším na pokračování. Na nějakou akčnější scénu. A záporáka :-)

4 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 4. května 2015 v 17:35 | Reagovat

[3]: No to víš, moje znalosti ještě nejsou tak veliké. :P Musí se o něj starat, souvisí to s dějem. :)
Musela jsem to tam nějak hodit. :D
To jsem ráda, to přijde - už brzy! :D Budete překvapeni, velmi.

5 Irith Irith | Web | 4. května 2015 v 19:33 | Reagovat

[4]: Prosím, ať je to Pip. Prosím, prosím, prosím.

6 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 4. května 2015 v 20:42 | Reagovat

[5]: Héj! :D

7 Irith Irith | Web | 5. května 2015 v 7:07 | Reagovat

[6]: Jupí!! Miluju tě!!

8 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 5. května 2015 v 8:12 | Reagovat

[7]: Až tak jo? :D

9 Irith Irith | Web | 5. května 2015 v 16:41 | Reagovat

[8]: Zbožňuju Pipa jako záporáka. Vždyť o tom byla celá povídka Otrok Prstenu.

10 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 6. května 2015 v 17:22 | Reagovat

[9]: tak fajn. :) Udělám, co se dá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama