Srpen 2015

Vyprávění naší babičky

29. srpna 2015 v 11:54 | Vendëa Lissësúl |  Moje postřehy
Včera jsem proseděla dvě hodiny po večeři u stolu s Ann, mou babičkou a tátou. Povídali jsme si o jejich dětství i o tom našem. Babička vyprávěla, jak táta a strejda o Vánocích klepali koberec, ten jim na sněhu zmrznul a vyklubala se z toho nezapomenutelná story.
Babička nám líčila cestu vlakem na chalupu. Takhle to bylo:

čtěte dál...

Až do nebes a ještě výš

27. srpna 2015 v 10:02 | Vendëa Lissësúl |  Stories
Ahoj! Dneska tu máme takovou krátkou povídečku, která mi zrovna přišla na paměť. Doufám, že se líbí. :-)

Vendy


Lidé, kteří mě inspirovali

23. srpna 2015 v 8:55 | Vendëa Lissësúl |  Přemýšlím...

Dneska bych vám tu chtěla sepsat několik lidí, kteří mě hluboce inspirovali. Ukázali mi nový život a to všechno... Stejně je ale nikdy nevypíšu všechny. :-) Na to je život příliš krátký.

ilustrační obrázek, nic neříkající

Hobití pohádka - na motivy pohádky O Sněhurce a sedmi trpaslících

17. srpna 2015 v 10:21 | Vendëa Lissësúl |  Fun
Ahoj, už před nějakou dobou jsem na Wattpadu zveřejnila tuhle pohádku na náměty Hobita. Rozhodla jsem se, že ji dám i sem. :-) Tak ať se líbí! Má to i pokračování.

Hobití pohádka
"umělecký obrázek"


Kouzla

16. srpna 2015 v 20:47 | Vendëa Lissësúl |  Můj výplach mozku
Ahoj všichni!
Jsem zpátky! Ano, pauza trvala krátce, dobře pro všechny. :-) Zkusila jsem napsat tuto mišmašovku, ani nevím pod vlivem čeho jsem to psala. To je fuk.
Ještě jsem vám chtěla sdělit, že plánuju další sraz (To by nebyla Venda, kdyby neplánovala další tak brzo.), tentokrát to nebude v Praze, ani v Brně! Někde docela jinde. Bude to taky naprosto něco jiného než byl ten první. Jako aktivity a tohle bude stejné, ale za první to bude v zimě a za druhé to prostě bude jiné. :-) Doufám, že vás neděsím. Podbrobnější informace bych dodala později.
Jen abyste věděli, že se v zimě něco takového chystá. :-)


Krize s velkým K

10. srpna 2015 v 10:03 | Vendëa Lissësúl
Ahoj! Dneska vás tu vítám s neméně příjemným článkem, ale i takové věci se dějí...


Český Hobbiton!

4. srpna 2015 v 9:58 | Vendëa Lissësúl |  Moje postřehy
Zdravím vás po delší době opět s novým článkem. Jsou prázdniny, tudíž by většina lidí asi řekla, že budu mít na psaní a celkově na svůj blog mnohem více času než přes rok. Jenže... Ono to není jenom tak, když na začátku prázdnin narazíte na naprosto dokonalý seriál, který mám čtyři série a vy je musíte zkouknout, jelikož za pár týdnů bude pátá série. Taky jsem pořád někde pryč - sraz, chalupa, dovolená, maraton, zase jdu ven, zas po mně někdo něco chce, jdu do bazénu, tamto, tadycto. Pořád jsem v jednom kole a čas na blog je mizivý.
Ale snažím se a dnes bych vám ráda napsala něco o svém výletě do českého HOBBITONU, což bylo naprosto skvělé zakončení dovolené!

Sice tam jsou jen dvě nory, ale tak nááádherně propracované. No, posuďte sami.


Do druhé - hospoda u zeleného draka - se dalo jít aji dovnitř. Byly tam lavice, sudy, mapa Středozemě a všude obrázky výjevy ze Středozemě, portrét pana Tolkiena a především ta úžasná atmosféra celého Hobitína. Bylo to úžasné.
Ale to hlavní teprve přichází.

Měli tam návštěvní knihu. Tak jsem ji otevřela s tím, že tam něco málo napísnu. A hle, co vidím.
Poslední zápis před naší návštěvou - na konci je psáno ETTELWEN (Bára). ,,Hmmm, tadytahle holčina si říká stejně jako Ettelwen z blogu..." Zabloudím očima kousíček níž a co neuvidím! www.svet-stredozeme.blog.cz !!!
,,Jo! Tohle je TA Ettelwen!" řeknu nadšeně. No paráda, to je panečku náhodička, že jsme se tam zrovna takhle minuly. Mohly jsme se tam aji vidět. :-D
Tak jsem tam napsala taky něco svého a celé to vyfotila. (Né, vůbec jsem se neopičila. :D)


Potom, když už jsem se v hospodě octla sama, pohlédla jsem na lavice kolem a představila si Vás všechny z téhle ,,blogerské komunity Středozemě" sedět kolem. Jednou vás tam všechny pozvu! :-)

Děkuji těm, kteří tohle úžasné místo postavili, jelikož je to vážně nádhera mít to i tady a ne jenom na Novém Zélandě, protože, kdy se tam dostanu?

Díky! :-)