Čika, hobitka s kuráží

25. října 2015 v 10:21 | Vendëa Lissësúl |  Čika, hobitka s kuráží
Už dlouho se tu neobjevil žádný díl mých povídek. Důvod je prostý, přišlo mi, že bych měla zkusit něco jiného. Ale jestli by je přeci jen někdo chtěl, dám je na Wattpad a někdy je možná dopíšu.
Fajn, tím pádem je asi jasné, že začínám novou povídku. Nápad mě napadlo dneska ráno ve sprše - ne nadarmo se říká, že sprcha je ráj múz.
Tato povídka... Hlavní námět je tentokrát hobití. Myslím, že tím nejednoho hobita potěším. :-)

Začneme popisem hlavní postavy - hobitky Čiky Cvalíkové, hobitky z rodiny zahradníků, úzce spjatých s Křepelkovými.


V době děje této povídky se Bilbo Pytlík právě vrátil z výpravy k Osamělé hoře, Čika je jeho teta. Její manžel Bingo Pytlík právě odcestoval na dalekou cestu, Čika zůstala doma sama.
Toť začátek děje povídky.

Nyní popis Čiky:

Rasa: Hobitka z Hobitína

Jazyk: Obecná řeč

Rodina: Manžel - Bingo Pytlík, syn Falko

Vzhled: Střední výška, dlouhé tmavé vlasy zakudrnacené, zářivě modré oči, má ráda tmavé barvy, ráda chodí oděna vznešeně a půvabně. Miluje náušnice a hrozně ráda je nosí.

Povaha: Čika je trochu prudká, má ráda, když ji lidé poslouchají a když může mít všechno, co by chtěla. Je docela lakomá, ale ke svým přátelům se chová hezky. I přesto že je z rodiny zahradníků, nesnáší zahradničení, rytí hlíny a podobně. Z těchto věcí se jí dělá zle. Miluje dlouhé procházky, šití nových šatů a pečení.

Nu, tohle by byl popis hlavní hrdinky. A nyní už se vrhneme na povídku samotnou...


,,Vrať se brzy," Čika se na naposledy loučila se svým manželem - Bingem. Bingo odjížděl na dalekou cestu, až na sever k planinám nehostinnosti. Čika se o něj bála, ale věděla, že to jistě zvládne.
Zabalila mu na cestu pár svých čokoládových perníčků upečených speciálně pro cestování do dáli. Naposled ho políbila, Bingo vzápětí vyskočil na poníka a společně se svým doprovodem zmizeli v dáli.
Po posledním mávnutí kapesníkem se Čika otočila a vrátila se do nory, kde mohla v klidu pokračovat ve svém šití nové karmínově rudé šály prošívané třpytivými nitěmi. Čika milovala šití nových šatů, byla na nich závislá.

Šila do noci, venku už byla tma, ale ona stále seděla ve svém křesle, v krbu už hřejivě plápolaly oranžové zářivé plamínky, teplo se rozhistilo po celé noře.
Čika tam nakonec usnula.

Probudila se brzy ráno a hne dji napadlo, že by mohla zajít na návštěvu za Bilbem. Když se vrátil z té výpravy. Při té příležistosti pobrala zbytek cestovních perníčků, zabalila je do ubrousku, vložila do ošatku a směle vykročila směrem Dno Pytle.
Teprve svítalo, parvní sluneční paprsky se zlehounka klubaly z poza kopců, nesměle osvětlovaly komíny nor, z trávy okapávala ranní rosa, vzduch byl ještě chladný.
Života už ale bylo všude plno, spousta hobitů již pilně okopávalo své záhonky nebo se vyhřívalo na lavičkách před norami, čekali na první sluneční paprsky.

A při tomto pozorování rána v Kraji došla Čika ke Dnu Pytle.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jíťa Jíťa | Web | 25. října 2015 v 20:22 | Reagovat

Jů, už se těším na pokračování :) Vypadá to na ráznou hobitku, kterou by mohlo potkat něco velikého :)

2 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 25. října 2015 v 20:24 | Reagovat

[1]: To jsem ráda. Bude to s ní hodně zajímavé. ;-)

3 Irith Irith | Web | 28. října 2015 v 6:50 | Reagovat

Vypadá to zajímavě. A oceňuji držení se kánonu :-)

4 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 28. října 2015 v 11:25 | Reagovat

[3]: Díky. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama