Čika, hobitka s kuráží - díl třetí

19. listopadu 2015 v 17:21 | Vendëa Lissësúl |  Čika, hobitka s kuráží
Drazí! Po dlouhé době je tu konečně další díl Čiky, hobitky s kuráží. Tato povídka mě hodně baví a doufám, že vás bude taky! :-) Užijte si tento díl - začíná se nám to maličko komplikovat, ale to by jinak nebyla správná povídka. ;)

Vendy
Následujícího dne ráno se Čika šla jako obvykle projít k potoku. Dnes to ale vzala jinudy než obyvkle - dala se cestou kolem Dna Pytle. Jen tak, chtěla se "podívat", jetsli se tam něco neděje...
Hobitka si našlapovala, sledovala probouzející se Hobitín a celou dobu myslela jen na jednu jedinou věc... Na onen prsten. Až děsivě po něm toužila, jen ta představa prstenu nasazeného na její ruce, ji nesmírně vzrušovala. Asi jako když dáte po dni namáhavé práce konečně do úst vysněné kuřecí stehýnko.

Kroky Čiku donesly až ke Dni Pytle. Vypadalo to tam stejně jako kdy jindy. Možná až na jednu věc... Čika zahlédla v dáli Bilba jak odchází pryč. Na sobě měl cestovní pláštík, což značilo, že se jen tak brzo nevrátí.
Mladá hobitka to pojala jako příležitost. Opatrně se podívala po prava, do leva a radši i nahoru a dolů - nikdy nevíte, jaký pták=špeh si zrovna plachtí nebem, nebo krtek=špeh si to šíruje pozdemí a inverzníma očima provrtává hlínu a vidí Čiku.
Tuto paranoidní myšlenku ovšem hobitka rychle zahodila a vypravila se ke dveřím Bilbovy honosné nory.

Opereace Dno Pytle mohla začít. Čika si v duchu propačítala cestu od místa, kde stála, až k zadnímu vchodu do nory (Jelikož ten nebyl okolí tolik na očích). Čika se rozeběhla, padla do prvního křoví, následoval hluboký výskok a následovný dopad do křovika číslo dva. Přeskočila plůtek a již stála u dveří.
Jak je známo, hobiti své nory nezamykají. V Kraji jsou krádeže tak zřídka, že i možnost nárazu Pluta do Slunce je pravděpodobnější.
To by tu ovšem nesměla být naše drahá Čika!

Hobitka vzala za kličku a dveře se s vrznutím otevřely. Čice došlo, že má problém...
Spletité a tmavé chodby Dna Pytle byly ten největší labyrint, jakým Čika kdy procházela. (Vlastně, ona ještě nikdy v labyrintu nebyla...)
Každopádně za sebou zaklapla dveře a poslepu, po hmatu se vydala hledat prsten.
Šla dlouho, pokaždé zabočila špatným směrem a dostala se úplně jinam. Jednou zašla až hluboko do sklepa, kde na ni baflo jakési zvíře. Celá polekaná pelášila na opačnou stranu div nezakopla a nepraštila sebou o zem.

Konečně se dostala do osvětlené místnosti. Oddechla si. ,,Fajn, jsem tady. Te už jen najít to místo, kde leží prstýnek kouzelný," řekla si a šibalsky se usmála.
Zavítala až do místnosti, kde jí Bilbo poprvé pověděl o prstenu. Prohlížela si obrázky jeho příbuzných na stěně a také objevila krb, v němž hořel oheň.
Čika zbledla. Bílá stěna by byla bývala bělejší než její obličej.
Vtom se prudce otevřely dveře. Vírt navanul dovnitř čerstvý ranní vzduch.

Než stačila hobitka cokoli udělat, objevil ji Bilbo Pytlík i se svým pláštíkem. Zíral na ni stejně vyděšeně jako ona na něj.
,,Co-co? Co tu-" vykoktal, zatímco pohlédl na krb. ,,Odešel jsem na vycházku a zapomněl jsem uhasit oheň. Došlo mi to, vracím se a najednou..."
,,Ty ses mi sem vloupala?" vykřikl Bilbo.
Čika vyjekla. ,,Tak to není, Bilbo!"
,,A jak tedy?" Bilbo vypadal velice naštvaně, pomalu rudl v obličeji a pořád zíral na onen krb. Byl velice podrážděný.
Čika se nadechla, udělala krok blíž k Bilbovi. Prohlédla si ho, skenovala jeho rozzlobený obličej, jeho rozevláté vlasy oříškové barvy, jeho nakrčené čelo.
,,Já..." začala, vzápětí sevřela rty, ohlédla se. Na protější zdi zahlédla jeden z portrétů jeho příbuzných. Konkrétně jeho otce, zdálo se jí, jako by je sledoval. Jeho oči hleděly přesně na místo, kde oba hobiti právě stáli.

pokračování příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 19. listopadu 2015 v 19:45 | Reagovat

Ehm... jen... proč vlastně bledla?
Jinak, začíná to být doopravdy zajímavé.

2 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 19. listopadu 2015 v 20:44 | Reagovat

[1]: Došlo jí, že Bilbo se vrátí - zhasnout krb. To jsem tam už pak zapomněla zmínit.
Díky! :-)

3 Jíťa Jíťa | Web | 19. listopadu 2015 v 22:00 | Reagovat

ó, jsem napnutá jak Pipinovy kšandy!
Jen - co za zvíře to Bilbo přechovává ve sklepě? :D

4 Ilian Ilian | Web | 20. listopadu 2015 v 16:01 | Reagovat

Parádní povídka. Moc se těším na další díl!!!

5 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 20. listopadu 2015 v 16:23 | Reagovat

[3]: Dobrý výraz.
To byl zatoulaný vrrk. :-D

[4]: Děkuji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama