Už podruhé!

8. listopadu 2015 v 13:17 | Vendëa Lissësúl |  Moje postřehy
Jak jistě víte, nebo možná nevíte, včera proběhl v Brně další sraz blogerů - můj už druhý v pořadí. Tentokrát jsem se do Brna vypravila sama bez Ann, jelikož se udála kupa nepředvídatelných událostí, jež nám zamezily udat těmto věčem volný průběh. Každopádně včera ráno jsem si sbalila svých pár švestek, nacpala jídlo do baťohu, přidala tam pár drobností včetně dárku pro Mexafell, který jsem patlala předchozí den večer a byla jsem z toho už děsně na nervy.
Každopádně jsem se před jedenáctou naložila do vlaku a sama v jednom kupéčku zamávala tátovi a zmizela v dáli směrem Brno!
cestou mi v hlavě panovalo dilema, zda zvládnu otevřít ty těžké vlakové dveře. Díkybohu vystupovalo více lidí, takže fajn.
V Brně na nádraží jsem šla s davem, jak mi poradili všichni, koho jsem se ptala, kam až vystoupím z toho jezdícího monstra. V hale jsem našla svou spásu, mapičku! Dle ní jsem úspěšně našla hlavní východ, který byl až překvapivě blízko. Myšlení alá Vendelín! (Jak by nejspíše prohlásila drahá Mexi)
Mínila jsem si zajít koupit něco malého. Nakonec se tak vážně stalo a já opustila obchůdek se dvěma balíčky žvejkaček. Šla jsem se postavit za dveře a chtěla jsem najít nějakou wifinu. Jenže žádná nefungovala.
Se zrceným obličejem plným pohradání jsem se zadívala na nebohého staříka, který stál vedle mně. Udělala jsem krok dopravda, zvedla oči a co nevidím!
Třídní! Valící se ve své červené bundičce a v jejím závěsu další učitelku od nás ze školy! Vyděsila jsem se, snažila jsem se schovat se. Díkybohu rychle zašly dolů a už jsem je více nespatřila. Díky, bože!

Každou sekundou jsem chodila před halu a zase dovnitř. Vždy když se objevila nějaká Tolkienovsky vyhlížející osoba, skenovala jsem ji velice pečlivě. Takhle jsem koukala na jednu zrzku, která stála kousek od mé maličkosti. Mé kroky mne ještě zavedly do levných knih, kde jsem obdivovala pohádkovou knížku za sto korunu.
Potom jsem opět vyletěla ven, už jsem tam zůstala a rozhlížela se kolem, měla jsem paranoidní představy, v dáli byla holka, která vypadala až děsivě jako moje spolužačka! Uááá!
netrvalo dlouho a já už psala Mex SMS, že jsem již na místě. Odpověď přišla záhy - přijdu za 10 minut. Okay, čekám dál...
Objevila se holka, malá s brejlema. Tak se tam rozhlížela a já si říkala, zda není náhodou taky na sraz. Matně jsem si vybavovala její obličej ve skupině.
Ale čekala jsem, nerada oslovuju lidi. Nakonec přišla sama, dozvěděla jsem, že je to Vénie. Bezva, už jsem nebyla sama.
Ani jsme se nestačily rozhlédnout a já už jí sdělila, že jsem potkala třídní. Očividně jsem z toho byla patrně hotová.
Záhy dorazila Mexafell s bombovou čapkou.
Následovně také Jeremiáš s Kiwi. Fajn, moje představa byla nepatrně odlišná, ale prosím. :-)
Od Andoriany jsem měla zprávu, že dorazí později. Tak jsme čekali, čekali jsme také na Lupus, o níž jsem neměla absolutně žádné představy...
Po poměrně dlouhé době obě úspěšně dorazily a my se mohli vydat na strastiplnou cestu do neznámého Brna. Andy jsem teda očekávala naprosto jinou, podle fotky na facebooku by měla mít dlouhé vlasy. Né. :D Nesmím se spoléhat na facebook - peklo na zemi. Ale msuím říct, že bez Andy by to bylo ještě horší. :-D
Jaksi jsme se ztratili, dvakrát obešly stejný blok s čínskou restaurací, což nás rozesmálo a ani nevím po jak dlouhé době, ale dostali jsme se až k parku, kde jsme měli značnou část času strávit. Značná většina osazenstva se dohodla, že se půjde rovnou do čajovny. Zastávka na děstském hřišti se bohužel nekonala, což Vendu maličko zamrzelo. :(

Dostanu se až k bodu, kdy jsme vešli do čajovny. Jo, mám tu takový zajímavý detail - kdyby se srazu účastnila i Ann, jsme za vodou. Má pár metrů od čajovny intr a tuto část Brna zná perfektně! :-D
V čajovně jsme se usadili na bombovém místečku na bobečcích a vybírali si čaj. Netušila jsem, co bych si měla dát, ale dobré. :D
Vénie vytáhla Dixit a všichni jsme začali hrát. Také přišel pan objedávač a my si objednali čajíky. Nakonec jsem řekla: ,,Indické léto."
,,Myslíte indiánské léto?" zeptal se pan objednávač.
Já se zatlemím: ,,Jo, přesně to." :D

Dixit byl velice zajímavý. Obzvlášť moje bývalá češtinářka, že, Andy? :D
Dále jsme prosím hráli lístečky, tato hra nás pobavila asi nejvíc. Nejlepší úlovky jsou tyto:
Písečný jahodový koláček si hrabal v Rohanu s nikým, protože bagr.
Ledový Bombur plete copánky s trpaslicí v začarovaném lese, aby mohl zpívat koledy. Jeremiáš na to prohlásil: "Koledy bez copánků asi nepůjdou."
Buclatý Kozk kreslí medvěda na nádraží s houbičkou, protže nemá nic jiného na práci.
Zelený Kořen oddechuje s nabitou pistolí ve sklepě, protože nevěděl, proč to dělá.
Beznosý prasátko vyjídá hobitovi spíž v akváriu s dvouhlavým drakem, protože chtěl holku.
Chlupatý trpaslík letí v kadibudce c Babišem, protože nemůže najít svého poníka.
Kozkův koloušek zpívá koledy s novou kabelkou v čajovně, protože došly sušenky.
Svatý lumík poslouchá metal ve Středozemi se zlatou chobotničkou, protože HODOR.
Morbidní Irith spí v záchodě s elfem, protože by tam měl být. (Omlouvám se, Irith, napsala jsem tě tam já. Ale přísahám, že s elfem nemám nic společného! :-D)
Také jsem předala Mexi dárek, čehož se chytl i zbytek osazenstva a začlo se hromadně přát k narozeninám. :-)
Před půl pátou jsem začala plašit s tím, že už budu muset jít! Když mi Mex sdělila, že mě můžou vzít až o půl šesté, málem se mi zatmělo před očima. Nojo, v té chvíli mi nedošlo, že jsem pitomá a o hodinu posunutá. Když mi došlo, že vlak jede v 18:20 a ne v 17:20, zastyděla jsem se.
,,Aspoň vidím, proč mám 3 z Matiky." řekla jsem a Jeremiáš prohlásil: ,,I tak se dá projít střední školou." :-D
Také probíhalo autorské čtení a jakési takovéto foceníčko.
Mex se mě celý sraz snažila vyfotit, stále jsem jí to znemožňovala, ale žel bohu, jednou se to přeci jen povedlo. (Mno, víckrát než jednou...)
Takhle jsme hráli, pili čajík, čas plynul jako voda v kanále a Lupus s Kiwi a Jeremiášem už museli jít. Takže jsme se rozloučili a zaujatě mluvili o vánočním srazu s dárečky.
Zbyly jsme si jenom čtyři - Mexafell, Vénie, Andy a Vendelín - toť já.
Rozehráli jsme moje hobití historky, které už jeden sraz prodělaly a poručila jsem holkám povinně mi něco nakreslit do Destrukčního Deníku, o kterém bude brzy vydán speciální článek. :-) Dále jsem zaujatě vyprávěla o své třídní.
Hráli jsme a povídaly, ještě nějaké fotky udělaly a Mex přečetla svou povídku. Já pojmenovala jednu krásnou rybičku "Mex" a poté už se jelo autem na nádraží. (Pradon za ty dveře, já s tím prostě neumííím!)
Následovalo rozloučení s Mex a Vénií a společně s Andorianou jsme se vydaly hledat můj vlak. Našel se celkem brzy. Já měla paranoidní představu, že se každou chvíli za rohem vynoří třídní a šla jsem Andy vyprovodit k tramvaji. Nakonec i Andy odjela a já si zůstala sama.

Vydala jsem se k vlaku a zavolala Ann, večer nás totiž čekal ten stále omílaný marathon!
Takže jsem nasedla do vlaku a za nějakou dobu konečně dorazila domů! Přišla Ann a následoval ztřeštěný večer se zelenou kachnou, plyšovou pando - alá mou novou přítelkyní - matonkou, buchtou a čokoládou z prodloužené.

Takže, Max, díky moc za celý tento úžasný den! Jsem ráda, že jsem ho mohla strávit s vámi a ne zalezlá doma a znuděná. Díky díky moc! Už se moc těším, až vás zase všechny uvidím, doufám, že v hojnějším počtu! ;-)
Fotky nebudou, jelikož jsem nechala doma foťák - byl zmasakrovaný milionem fotek z Anglie, jichž se už vážně musím zbavit! Takže, pokud chcete fotky, mrkněte se k Mex, Vénii nebo dalším, kteří reportáž udělají. :-)

Na příští sraz přivezu karneval v plechovce. :-)

aspoň skupinovka od Mexafell


KONEC!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Andoriana Andoriana | E-mail | Web | 8. listopadu 2015 v 13:58 | Reagovat

Ta skupinovka se mi strašně líbí, je fakt pěkná :3
Cha, přiznala se, vidíš Irith :D

2 Mexafell Mexafell | Web | 8. listopadu 2015 v 14:00 | Reagovat

Proč mi přijde, že to všici mají moc krátke? Já bych chtěla CELÝ ten sraz vidět i vašima očima. :3

3 Irith Irith | Web | 8. listopadu 2015 v 14:35 | Reagovat

Jak vypadá vaše taneční? Zvládáte.

[1]: Jo, už řekla. Vendo, ode mně máš velkou poklonu, díky :-)

4 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 8. listopadu 2015 v 18:00 | Reagovat

[1]: Je :D Stejně by mě někdo práskl, musela jsem se přiznat sama. :-D

[2]: Krátké? je to detailní popis, drahá Mex! :-D

[3]: Naše taneční? Na to můžu klidně vydat celý článek. A taky to udělám, po věnečku bych to asi celé shrnula.
A kdybych to měla zkrátit... Je to lepší než jsem čekala, mám tanečníka (Což netuším, jak se stalo), docela mi to jde, docela mě to i BAVǏ! A máme víc kluků než holek, což je velice neobvyklý jev. :-)

Jé, je mi ctí mít poklonu zrovna od tebe. :-)

5 Mexafell Mexafell | Web | 8. listopadu 2015 v 18:14 | Reagovat

[4]: Detailný? Vážně? Tak proč je to tak krátke???

6 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 8. listopadu 2015 v 18:42 | Reagovat

[5]: Krátké?
Promiň, nedá mi to:
Oproti tvým 1280 slovům je tady rovnou 1292, takže vedeš akorát na počet znaků. :-D  :D

7 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 8. listopadu 2015 v 19:04 | Reagovat

[5]: Mám psát všechny moje pocity, když jsem šla tamtudy, když jsem viděla toho holuba nebo pírko na zemi? Ne, to opravdu nechceš! :D

[6]: Takové počty :-D

8 Rylandia Rylandia | 8. listopadu 2015 v 19:07 | Reagovat

Jé, tys tam potkala svoji třídní? :-D TO kdyby se tam stalo mě, tak dostanu infarkt a ani se nikam nedostavím, páč by mě museli odvézt na psychinu :D

9 Mexafell Mexafell | Web | 8. listopadu 2015 v 19:56 | Reagovat

[7]: Ale jo, chci :D

[6]: A o počet obrázků + videa s tebou :D

10 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 9. listopadu 2015 v 9:16 | Reagovat

[8]: Nic příjemného to nebylo :D
Až tak, jo?

[9]: Fajn, předělám to.

11 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 9. listopadu 2015 v 19:11 | Reagovat

Zajímavý článek :). Vůbec jsem o tomhle srazu neslyšela a já sama jsem na žádném ještě nebyla... :)

12 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 10. listopadu 2015 v 15:00 | Reagovat

[11]: Díky. Taky se někdy můžeš zúčastnit. :-)

13 Eliz Eliz | Web | 11. listopadu 2015 v 9:23 | Reagovat

Škoda, že je Brno pro mě tak daleko :/

14 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 11. listopadu 2015 v 15:08 | Reagovat

[13]: Jak jsem už řekla, první sraz byl v Praze. Brno není stálé místo.

15 Ettelwen Ettelwen | Web | 13. listopadu 2015 v 16:32 | Reagovat

Také jsem o sraze nic nevěděla, a to mám Brno prakticky za zády :)

16 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 13. listopadu 2015 v 17:03 | Reagovat

[15]: To je škoda. Jaktože o tom tolik lidí nevědělo?
Tak třeba příště.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama