Prosinec 2015

Můj rok

30. prosince 2015 v 17:40 | Vendëa Lissësúl |  Můj výplach mozku
Drazí,

Nový rok se nám nezvratně blíží a proto jsem se rozhodla napsat takové zrekapitulování posledních dvanácti měsíců a vytknout jim vše dobré i zlé.
Celkově pro mně byl tento rok velice kladně hodnocený, dokonce bych řekla zatím nejlepším v mém životě-pochopte, aby se rok dostal na tuto pomyslnou příčku, musí se pekelně snažit, a ten můj tohle dokázal. :)
Původně jsem plánovala povídku, ale po přečtení té od Irith jsem vzdala úplně všechno, jelikož lepší povídka snad vzniknout nemohla - právě si ji tisknu do tištěné podoby. Dám si ji totiž zarámovat a pověsím ji na stěnu. ;) Zaslouží si to.


WTJ_4 - poslední část

28. prosince 2015 v 16:24 | Vendëa Lissësúl |  Tipy a nápady
Pozdě, hodně pozdě, přidávám poslední díl deníku. Snad se vám můj DD líbil.
Doufám, že už nikdo nespatří sušenku, jinak jsem na mizině. komuže všemu vlastně dloužím tu čokoládu?


Ještě poznámka: Tento poslední díl s emi povedl asi nejmíň, takže od něj nic moc nečekejte. Pomíchala se mi tam hudba a... No , prostě z toho nejsem nadšená, ale měnit se mi to už nechce.


Když zvoneček zazvoní

24. prosince 2015 v 14:48 | Vendëa Lissësúl

Elfata, hobiťata, nazghulata, trpaslata, orlata, skřeťata, děcka a všichni ostatní!

Jsou tu Vánoce! Konečně se opět vyhrabaly z peřin a zase jednou po roce, dorazily zimní Vánoce! (Konkrétně píšu Zimní, jelikož známe Alzu a jeho výmysl s letnímu Vánoci...)
Anžto a protože Vánoce už neklepají na dveře, ale přímo stojí na prahu, jen jim pokynout ke vstupu, dárečky jsou zabaleny a maminy se činí s kapry a saláty, je čas na nějaký vánoční článek.
Jop, dlouho tu u mě (Prostého elfského potrhla) nic moc nebylo... ne že by úplně nebyla čas... Spíš chuť.

Nicméně, rozhodla jsem se Vám popřát skvělé vánoce takovou povídečkou psanou pod vlivem kokosových kuliček! (Jsou vážně vynikající!) :-D Takže podle toho také vypadá.
Mimochode, je něčím velice unikátní, schválně, zda poznáte, čím...

Ať se líbí a jménem elfstva vám všem přeji Veselé Vánoce!!!

Naše další setkání

14. prosince 2015 v 18:27 | Vendëa Lissësúl |  Moje postřehy
Včera - 13.12. 2015 jsme se zase setkali v Brně. Tentokrát v počtu šesti lidí ve složení - Andy, Mexafell, Vénie, Scalett, Ann a já.


Čika, hobitka s kuráží - díl šestý

12. prosince 2015 v 17:25 | Vendëa Lissësúl |  Čika, hobitka s kuráží
"O čem?" zamumlala jako by nevědoucně Čika.
"Nedělejte, že nevíte, o čem mluvím..." pokáral ji Thranduil a přejel malíčkem po desce stolu. "Hm, čistý jako sklo..."
Hobitka se zamračila, mrkla jedním očkem na nástěnné hodiny nedaleko na stěně, byla zvědavá, na jak dlouho se tato návštěva ještě hodlá prodloužit. Začínalo jit o celé unavovat...

"Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže... V zemi Mordor, kde se snoubí šero s šerem.
Cožpak tuto báseň neznáte?" otázal se král s jemně povýšeným tonem. Který u něj byl však naprosto obyvklý. Přidal k tomu svou obvyklou kořenovskou pozu, už mu k dokonalosti chyběl jenom ten kořen.
Čika pokrčila rameny. "A co jako hodláte dělat? Tak bych si ho někdy chtěla vzít do rukou a vyzkoušet jeho schopnosti. Na tom je něco špatného?"
Thranduil se zakřenil, ale namísto dopovědi na její otázku hrdě prohlásil: "Pomohu vám ho získat. Když mne tu ovšem necháte nocovat. Uznejte, z Temného hvozdu to sem mám trochu daleko..." Král nasadil prosebný pohled aka psí oči.
Hobitka si odfrkla, ale nakonec kývla, co zmohla... takovoutu nabídku její po prstenu prahnoucí duše nemohla odmítnout.

"Skvělé!" konstatoval elf a pohledem Čiku pobídl k nalití další sklenky výtečného hobitího moku. Hobitka se ale namísto odpovědi jenom široce usmála. "Je mi líto, vypil jste mi všechny zásoby..."
Thranduil mávl rukou kamsi do prostoru, tím vytvořil lehký vánek, jenž Čice odfoukl neposedný pramínek vlasů z čela. Zrovínka si ho mínila odfouknout a hle! Ono nebylo již třeba.
"Mám schopnosti, holt co se na krále elfů sluší," vyhrkl jen tak mimochodem Thranduil a pozdvihl bradu.
Hobitku to ovšem nijak nezaujalo. Na hobitky elfská kouzla očividně příliš neplatí.

"Zašel bych do hospody a probral strategii," napadlo elfa po nějaké té chvíli ticha a poslechu dunivých poryvů větru z poza oken.
"Do hospody?" divila se Čika, ale nechala to raději plavat. Nechtěla krále zbytečně naštvat, slyšela o něm totiž, že jeho povaha je vskutku výbušná a tento incident by se jí tedy mohl pekelně vymstit...


Naparáděný král elfů v patách s rozcuchanou hobitkou (Stále v zástěrce) sestupovali z kopečka hliněnou cestou s drobnými kamínky, slunce se již pomalu ale jistě přesunovalo za kopečky. Hodlalo Kraj zase na nějakých pár hodin opustit. Čiku to překvapilo, cožpak strávila s králem prakticky celý den? Chtěla ho přeci trávit se svým synovcem!
Nyní už to ale příliš neřešila, král elfů jí naschvál podrazil nohu a nebohá hobitka se svalila z kopečka a dost drsně si narazila koleno.
Než se stačila vzpamatovat z prvotního šoku, král se rozkřičel hlubokým a drsným hlasem!
"Soustřeďte se! Chcete snad mít, po čem toužíte? Musíte zaujmout určité postavení! Takové mátonohy já nestrpím!" rozkřikl se na ni, chudák holka netušila, co a jak a hlavně kde. Jen si bolestí třela koleno a zamračeně hleděla na krále vzpínajícího se nad ní.
"Chcete ho?!" vykřikl Thranduil nakonec hobitce přímo do ucha svým bouřlivým hlubokým hlasem. Okolí zaburácelo a pár hobitů je zdálky pozorovalo.
"Ovšemže!" zaječela Čika. její způsob odpovědi byl ale zjevně odlišný od králova podání, znělo to spíše jako skřek naštavných žab.
Thranduil se uchechtl. "Tak vstávat! Musíme jít!" Opovrživě vrhl po Čice zamračený pohled.
Ale že by se obtěžoval pomoct jí vstát... To né! Na to byl příliš vznešený a urozený. A hlavně nafoukaný.

Konečně stála, prve mínila na krále vykřiknout nesouhlasně odpornou větu, ať si na ni nevyskakuje, bohužel ji to dosti rychle přešlo...
"Můžeme?" otázal se Thranduil s rukama založenýma na prsou.
"Jistě..."

Oba si to nakráčeli do hospody hezky středem, každý měl tu možnost spatřit je vykračujíc středem místnosti. Samotná Čika by takový zájem nikdy nevzbuzovala, ale krále tu potkávali opravdu zřídka - pokud vůbec.
Hobitka s elfem zamířili do rohu místnosti k opuštěnému stolu. Král měl pravdu, tady se budou plány spřádat vážně pěkně.

Oba si objednali pintu piva, Thranduil seděl u okénka a stále sledoval dění venku. dělal to stále dokola, každou minutu, jako by někoho čekal... Ale koho?
"Jaké jsou tedy vaše plány?" zeptala se nedočkavě Čika.
Thranduil se zamračil ještě víc - ne že by nebyl celou dobu, teď ale výraz nabral na intenzivitě až se nebohá ona málem polekala.
"Otázky!" vykřikl. "Já!" ukázal se svou hrdou hruď.
"Odpovědi!" pokračoval, "Vy!" na Čiku.
Hobitka pouze skleskle kývl, co zmohla. Nechtěla dostat facku. Netušila, co by jí král mohl udělat. Chvílemi přemítala o možnosti nechat toho. Stojí jí za to ten prsten? Vždyť je to pouhý kroužek na prst!
Nene! je to magická věc, je to všechno! S ním bude nejšťastnější. Musí ho mít! Hned teď!
Čika byla tak moc zalepena touhou po prstenu, až byla schopna elfovy urážky a tresty plně akceptovat.

WTJ_3

7. prosince 2015 v 17:40 | Vendëa Lissësúl |  Tipy a nápady
Další DD!


Čika, hobitka s kuráží - díl pátý

7. prosince 2015 v 15:32 | Vendëa Lissësúl |  Čika, hobitka s kuráží
Již pátý díl povídky, která zatím vypadá nejnadějněji od doby, co jsem dopsala Krajany v lese. Události začínají pomalu ale jistě nabývat jistý spád. Dnes se dozvíme dokonce i něco o proteinech! neváhejte a čtěte!


Čika, hobitka s kuráží - díl čtvrtý

5. prosince 2015 v 19:14 | Vendëa Lissësúl |  Čika, hobitka s kuráží
Konečně zveřejňuji další díl Čiky, hobitky s kuráží! Dnes dále pokračujeme v Bilbově noře. Původně jsem napsala jinou verzi, ale byla moc hr hr - příliš uspěchaný děj. Takže jsem to udělala takto. Doufám, že se díl bude líbit! :-)
Nakonec čeká i milé překvapení.

WTJ_2

5. prosince 2015 v 18:14 | Vendëa Lissësúl |  Tipy a nápady
Ahoj ahoj!
Dnes druhý díl deníku. Nakonec jsou pouze čtyři části, ještě jsem je přestříhala. ta hudba byla vážně hlasitější než moje mluvení - měla jsem to namluvit hlasitěji.

Zde to je!
1. WTJ

3. prosince 2015 v 20:28 | Vendëa Lissësúl
Padlo tu pár dotazů na můj WTJ (Wreck This Journal) a jelikož je již téměř hotov, rozhodla jsem se, že vám ho celý natočím. problém byl v tom, že video má 32 minut a YouTube mi to nechce nahrát za jeden den! Takže budou části - respektivě pět částí.
Dnes tu vítáme první část s úvodem. Video je točeno po osmé, zlobil mi mobil, takže možná proto budu působit na začátku lehce nakrknutě - omlouvám se. :D Technika a já = nepřítel číslo jedna! Elektronika mě nikdy neposlouchá, nejen mobily, ale i třeba vysoučeče na WC ve škole. Děs a hrůza.

Ve videu možná proběhne pár otázek, můžete se k nim vyjádřit v komentářích. :-)
myslím, že už stačí vám jen popřát hezkou zábavu a nevšední kulturní zážitek! :-D
A za kvalitu se omlouvám, prostě telefony nemají dobré kamery, kor když je to ještě upravované v MM...

Užijte si video a brzy očekávejte druhou část!

A kdo najde sušenku, má u mně čokoládu!