TOLKIEN-CON 2016

19. ledna 2016 v 16:31 | Vendëa Lissësúl
První článek v roce 2016 bude o čem jiném než o TolkienConu, který se uskutečnil minulý víkend v Praze. Jenom dodám, že za svou účast můžu děkovat pouze Pomněnce, takže veškeré díky na její adresu. ;)
Con byl můj první a doufám, že ne poslední.


Ale než začnu předbíhat, začneme popořadě hnedka od sobotního rána.
Probudila jsem se před pátou ranní a zaklela jsem, jelikož mi došlo, že za půl hodiny začne zvonit budík. Za té půl hodiny jsme ho také zčekovala a k mé rozzuřenosti mi došlo, že nemá zvonit v 5.12 nýbrž v 6.12. Opět jsem zapadla do peřin a šla to dospat, což se mi docela podařilo.
V 6.12 fakt zazvonil, já ho vypla a přifařila se to do ztemnělého nižšího patra, kde se dávno spalo. V obýváku na zemi táta, v ložnici máma se sestrou a o patro níž sestřenka se svýma dvěma škvrňatama a ještě babička. Takže barák narvaný spícíma lidma a do toho jediná já vzhůru. Bezva.
Ale dost o spáčích, jdeme se posunout.
Nandala jsem jídlo do mého obřího báglu, ale ono se tam ne a ne vejít. Ještě jsem tam ani neměla všechno... Ale po nějaké době se zadařilo.
Odškrtala jsem seznam, vzbudila otce a po sedmé už jsme jeli na nádraží.


Vlak opustil nádraží za půl hodiny a já vyrazila vstříc Praze! Se spolužákem, kterého jsem potkala na peronu, díkybohu jsem ho už neviděla. :)
Na vedlejším sedadle jsem měla tašku Albert, v průběhu cesty jsem na ni občas koukla a vtom vidím: KARTÁČEK NA...
A sakra... Zůstal doma.
Další půl hodinu jsem si nadávala, jak jsem mohla nechat doma kartáček, ale pak jsem se na to vykašlala.


V deset jsme se octla už ani nevím jak na nádraží a koupila si lístek na dopravu. Vzápětí odjela metrem na Anděla, kde nastal problém číslo 1. Která ta tramvaj jede na Bertramku? A kruci...
Správnou tramvaj jsem objevila až, když přijížděla, ale chytla jsem ji. Uf, a jela dobře. Uf podruhé.
BERTRAMKA tu a ulice... Tady! Krpál jako Hora Osudu jsem vyšplhala z posledních sil a celá mokrá se dostala ke vstupním dveřím zš Grafické.
Jsem tady... Hurá!


Zapadla jsem do dveří a vysolila variabilní symbol. Super, opsala jsem ho dobře.
Byla jsem vybavena knihou, plakátkem a spoustou dalších věcí včetně jmenovky, kterou jsem si chtěla nasadit, ale byla moc líná a tak zůstala prázdná a je prázdná doteďka.


Můj první byl samozřejmě elfo.hobití koutek, kde se měly nacházet Mittalmarky. Našla jsem ho lehce, svým báglem málem urazila dveře z pantů, ale když jsem zahlédla Polly (Smíška), hrozně jsem si oddechla. Jsem tu! A ještě ta nora vzadu!!! Propracované! A po stenách visící spousta obrázků od Šárky a Froda!
Než jsem se stačila nadechnout, přiběhla Irith (Pip) a vletěla mi do náručí.
Tak jsme se uvítaly a přivítaly, načež jsem se vydala uložit svůj bágl. Cestou jsem vlivem myšlenek zapomněla, kam jít, tudíž jsem se vrátila a Pip mě tam musel odvést. Jsem to ale šikovný elf(hobit).
K mému překvapení tam ještě celkem dost lidí spalo, v tichosti jsem se převlékla a zase se vytratila. Později i do kostýmu Bilba, za kterého jsem celý Con vystupovala. Že, synovci moji!Následovalo představování s ostatními. Tím se myslí třeba Clarissa, Třezalka, Aredhel atd.
Někteří mě překvapili, některé už jsem trochu znala. Také se objevila Šárka, díky jejímu popisu jsem se na Con sama dostala. Tímto děkuji Šárce!


Do poledne jsem tam pobíhala mezi hobity, elfy a trpaslíky než se objevil Ó veliký Kořen v závěsu Elronda. Musím uznat, že kostým byl špičkovej, příště ale budu lepší! Muhahahahaha! :D
Chce to cvik, to je jasné jako kozí zamečení. A tenhle neměl manželku! Tu já mám! Tímto zdravím Launu Kořenovskou z Temného Hvozdu.

Mňo, panenka, ta se koupí. Manželku si musíš vzít!

Kein koment


Přifařil se i obří Šmajdalf na chůdách, což Smíšek pozděj zjistil. Mě to bylo jasný hned od začátku, takhle vysoký není ani můj drahý otec a ten má dva metry.


Pomáhala jsem Frodovi se Smíškem s vařením, mališko... A důkladně jsme studovali hobití rodokmeny, které jsou opravdu zapeklité. Jestli někdo tvrdíte, že Henryho rodokmen je nejsložitější ze všech, ještě jsme neviděli hobití. ;) Ale hobiti ho úžasně vypracovali, za což je nesmírně obdivuju.
Taky jsme jedli! Hobiti jedli! Buchtička někomu vyletěla z ruky a někoho dalšího zasáhla. Hobiti z toho měli neuvěřitelný záchvat smíchu. Hobiti jsou hobiti.
Po polévce nadešel čas na Pipinovu přednášku Hobitosloví. Bylo to velkolepý! A ta teorie o entkách se mi zamlouvá. Akorát mě trochu štval ten týpek, jak do toho pořád měl kecy.

Podívejte, kolik lidí přišlo na přesnášku!!!

Podepsala jsem se na listinu těch, co navštívili hobití noru tamtéž. I přes mou Bilbovost jsem napsala Vendy.


Ze začátku jsem se musela trochu rozkoukat, tak jsem nakonec skončila u Falka a jeho kamínků za pět korun. To bylo dobré. Tak už znám dva Falky. Když jsem doma babička vyprávěla, že mi Falko pomáhal dělat kamínek, myslela si, že jsem magor. "Jak může pes dělat kamínky?"

Thorin a další Bilbo


Nejsem si jistá o chronologii těchto událostí, nicméně buď teď nebo jindy jsme se vydali na průzkum do skřetího doupata hned vedle. Šli jsme jako celá hobití parta s dalšími rasami + Yavannou!
Skřeti po nás chtěli miláška, kterého jsme jim mínili vydat pouze, když nás vrrci povozí. Oni ale že miláška dáme a pak povozí. A my že naopak.
Bohužel ani s božskou podporou se nám nepovedlo přimět skřety ke konání dle naší vůle.
Skončilo to tak, že se na nás vrhli a začali nás ubíjet sekerami a podobnými hračkami. Miláška ale nedostali. Muhaha!

Řežba nehohých hobitků


Byl nášup jídla a další přednáška, tentokrát i s Laisi o tom co mají hobiti a elfové společného. A musím říct, je toho víc, než jsem původně myslela. Při přednášce jsem snědla takový bramborový salát, ale o tom až později. To je delší...


Po přednášce následovalo jídlo, pití a všechno ostatní.


V šest se celá parta odebrala do tělocvičny, kde začal koncert Falešného Společenstva - Beren a Lúthien. Bylo to nádherný, ale špatné bylo to sezení na zemi. Nohy dřevěněly a já byla ráda, když se paní s vřískajícím dítětem odebrala pryč a já si mohla natáhnout nohy. Bože, díky!
Bohužel se vrátila... Ale až později.

"Cosi-cosi-cosi"
Huan:
"Hoď mi klacík, Berene!"
"Podrbej mě, Lúthien!"

"Cosi-cosi-né že ne.
Co tu děláš, Berene?!"

Sauron!

Huan - metalový pes?


ORLI!


Po koncertě byl další koncert! Fascinovalo mě Laegovo měnění hlasu a asi jsem nebyla jediná. Koncert byl taky úžasný. Třikrát přídavek! Ale to byl skoro vždycky, tuším. :D

Laeg (Doubravka)Taky my! Aredhel, Polly, Třezalka, Falko, Yavanna a Bilbo! Ostatní jsou schovaní za hlavami. :D

Ihned do skončení jsme se museli za dvě minuty sbalit a jet k Pipinovi domů spát. Teda jenom já, Pip a Falko. Byla to rychlá akce a reakce alias zdravím vás, pane profesore na fyziku, do dvou minut jsem opravdu seděla v autě.
Cestou mě ještě sháněli naši, takže bezvadný...
Ale úspěšně jsme dorazili a já úspěšně ztratila svou bačkoru a vzápětí ji našla. Byla ve sněhu. Ta bude mít co vyprávět. Vlastně ani není moje. :D


U Pipa v pokoji na mně bafl můj obrázek z léta, s kterým mi pomáhala máma. "Ahoj... Nečekala jsem, že tě ještě uvidím..." setkání starých přátel.


Na sprchu jsem se vykašlala, vlastně mi všichni. Okamžitě jsem zalehla do spacáku na karimatku s Falkovým polštářkem. Díky, Falko! Za půjčení jsem mu ráno věnovala motýla a ptáčka.
Noc byla vskutku normální. Kdybych se ráno neprobudila až u dveří s tím, že spát jsem šla skoro u stolu, bylo by to ještě lepší. Fajn.
Vstala jsem v osm.
Při hledání hřebenu jsem třikrát vrazila hlavou do andělíčka visícího ze stropu. Pip se tam šel mrknout a zjistil, že musím být obr, jelikož on to má hrozně vysoko nad sebou.
Nojo, veliký hobit - elfo hobit.


Zbytek napíšu později, rozhodl jsem se vydat článek do svou článků. Ať se máte na co těšit. ;)
Fotky dovkládám až budou. Já nic nefotil. Lenost.Frodův zlý strýček Bilbo


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Irith Irith | Web | 19. ledna 2016 v 17:27 | Reagovat

Tvoje reportáže jsou čím dál tím lepší. Falko se ptáčkem ani nepochlubil... hmmm... A jsem moc ráda, že se ti noc líbil, strejdo, i přes ten brutální večerní přesun :-)

2 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | Web | 19. ledna 2016 v 20:23 | Reagovat

[1]: To mě těší.
Héj, on ani nezmínil, tak hezký ptáček to byl... :-(
:-D
Přesun byl v pohodě, zažila jsem i horší věci.

3 Tani Tani | Web | 19. ledna 2016 v 21:32 | Reagovat

Bylo to skvělé :-)
Musíme si to zase někdy zopakvat, strejdo ;-)

4 Andoriana Andoriana | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 11:45 | Reagovat

Fňuky, fňuk, mě tak strašně mrzí, že jsem nemohla jet na Con taky :-( Zní to jako úžasná zábava. Doufám, že v další reportáži uvidím víc fotek.

5 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 21. ledna 2016 v 17:28 | Reagovat

[1]: Napsat con úplně pozpátku, to chce cvik! :D (Jo, jo. Už si zase zalézám do svého koutku tiché závisti... 8-)  ;-))

6 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 21. ledna 2016 v 19:40 | Reagovat

[3]: Stoprocentně, synovče. :-)

[4]: Už jsem přidala. :-)

[5]: Zdá se mi mi to, nebo nikdy nepíšeš komentář ke článku? :-D

7 Ilian Ilian | Web | 26. ledna 2016 v 16:39 | Reagovat

Skvělá reportáž, bylo to super! Jsme rády, že jsme tě mohly potkat naživo ;-)

8 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 27. ledna 2016 v 14:27 | Reagovat

[7]: I já vás.

9 Aredhel Aredhel | Web | 1. února 2016 v 19:54 | Reagovat

Šmarja, já jsem tu dlouho nebyla...
Dík za reportáž! Musím říct, že opravdu obdivuju tvoji odvahu nejen vydat se do Prahy na con, ale i sama dokráčet až do hobitího koutku; já mám každý rok problém vůbec vejít do dveří, o mém prvním conu radši ani nemluvím... ;-)

10 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 4. února 2016 v 7:18 | Reagovat

[9]: Tak jasně, že to nebylo úplně jednoduchý, ale nějak jsem to zvládla. :-D
A vstoupit do koutku mi problém nedělalo, nevím, kam jinam bych šla. :D

11 Juliet Juliet | Web | 10. února 2016 v 22:57 | Reagovat

Ten článek je skvělý!!! :3 Krásně mi to nastínilo Con! :) Hele, ale jakto, že za to, že jsi tam byla může Illienel? :O To nechápu... A Thranduil je d-o-k-o-n-a-l-e-j!!! :O A fotky z představení... ♥ Viděla jsem ho a moc se mi líbilo. :) (Ills mě přemluvila a poslala odkaz. ;)) Nu, jdu číst dál! ;)

12 Vendëa Lissësúl Vendëa Lissësúl | 11. února 2016 v 18:12 | Reagovat

[11]: Jsem ráda, že se Ti líbí. No, psala jsem si s ní a řekla jsem, že mi to naši zatrhli a ona mi poradila, jak je přesvědčit a hle. Vyšlo to! :-D
Jo, je dokonalejší než já na prvním srazu? Pfff. :D
Jo, to představení! bylo nádherný a vtipný, jsem ráda, že ho celý natočily a daly na net.

13 Dorothybluse Dorothybluse | E-mail | 17. července 2017 v 22:25 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170717

14 Dorothybluse Dorothybluse | E-mail | 18. července 2017 v 23:08 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

15 Arlenefub Arlenefub | E-mail | 22. července 2017 v 4:11 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

16 Arlenefub Arlenefub | E-mail | 22. července 2017 v 13:28 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170721

17 FlossieEnriz FlossieEnriz | E-mail | 26. července 2017 v 6:00 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

18 Carolynveile Carolynveile | E-mail | 5. srpna 2017 v 9:51 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

19 Dannyallek Dannyallek | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 21:19 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

20 MatthikPofof MatthikPofof | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 9:50 | Reagovat

Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru

21 BethanyXvj BethanyXvj | E-mail | Web | 7. října 2017 v 16:26 | Reagovat

http://esma.xyz/story.php?title=order-lasix-furosemide-online-cheap-buy-drugs-without-prescription

22 AlysonBxo AlysonBxo | E-mail | Web | 22. října 2017 v 3:45 | Reagovat

https://www.dropbox.com/home?preview=Canadian+Pharmacy.jpg

23 Larryaroup Larryaroup | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 16:45 | Reagovat

http://web.kytence.com/component/k2/itemlist/user/37185  смотреть мультфильм дэдпул хорошем качестве на русском   deagostini динозавры и  http://www.ecodesingenieria.com/component/k2/itemlist/user/199738

24 Trevormum Trevormum | E-mail | Web | 15. března 2018 v 21:53 | Reagovat

Heya i'm for the primary time here. I found this board and I in finding It really helpful & it helped me out a lot. I hope to present one thing back and help others such as you helped me.
<a href=http://genericviagracubarx.com/#>cheap viagra</a>
viagra in panties
<a href="http://genericviagracubarx.com/#">generic viagra</a>

25 endasselene endasselene | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 1:31 | Reagovat

Fine way of explaining, and good paragraph to get data on the topic of my presentation topic, which i am going to deliver in college.

26 endasselene endasselene | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 17:38 | Reagovat

whoah this weblog is magnificent i like studying your articles. Keep up the great work! You recognize, lots of people are searching round for this information, you can aid them greatly.

27 Pay Day Loan Pay Day Loan | E-mail | Web | 18. října 2018 v 5:12 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">credit loans guaranteed approval</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>bad credit loans guaranteed approval</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama